XLI tarptautinis folkloro festivalis “Skamba skamba kankliai”
 
2013 m. gegužės mėn. 23-26 d.
 
Paskutinį pavasario savaitgalį, gegužės 23-26 dienomis, įvairių tautų muzikos garsais, neįprastai gausiais renginiais bei marga tautodailininkų ir kitų amatininkų muge į Vilniaus kiemus, kiemelius, aikštes ir skverus, visus vilniečius ir miesto svečius sukvies 41 tarptautinis folkloro festivalis トSkamba skamba kankliai”, savo istoriją skaičiuojantis nuo 1973 metų.
Nors ir būdamas seniausias folkloro festivalis Lietuvoje, šis festivalis visuomet pilnas energijos, trykštantis optimizmu bei žavintis neblėstančiu jaunatviškumu, o kartu gerbiantis, vertinantis ir išlaikantis tas tradicijas, kurias per amžius išsaugojo ištisos kartos. Šių metų festivalio programoje – virš 40 renginių, pritraukiančių savo įvairove, pateikimo forma, tad keturioms dienoms Vilnius taps gyvu, dainingu, ūžiančiu miestu.  
Festivalio svečiai per keturias dienas galės išvysti tiek savo etnines dainavimo, giedojimo, šokio ar muzikavimo tradicijas tęsiančių Lietuvos bei užsienio – Baltarusijos, Italijos, Latvijos, Turkijos,  Anglijos, Žaliojo Kyšulio salų – svečių folkloro ansamblių koncertus, tiek jaunimo šiuolaikinio folkloro grupių pasirodymus, トNakties muzikos” ciklo projektus. Jų laukia ir  tradiciniai šokių vakarai, kiti teminiai koncertai, Lietuvos etnografinių regionų tautinio kostiumo ir žemaičių genties I-XIVa. archeologinio kostiumo pristatymai, o festivalį vainikuos festivalio dalyvių eitynės. Kaip ir kasmet, festivalio metu šurmuliuos tautodailininkų ir kulinarinio paveldo atstovų mugė. Vilniečiams ir miesto svečiams bus pristatytas dar gyvas liaudies menas, senieji amatai, mūsų krašto kultūros išskirtinumas, o tradiciškiausi meistrai ne tik prekiaus savo gaminiais, bet ir demonstruos savo amatą.
                 Šiais metais didelis dėmesys festivalyje bus skiriamas ir tarmėms. Per visas festivalio dienas įvairiuose renginiuose bus galima išgirsti ir išvysti ne tik tarmiškai dainuojančius ir tam tikrą tarme pristatančius folkloro kolektyvus, bet ir savo gimtąją tarmę išlaikiusius ir vis dar ja kalbančius žmones.
Gausu festivalyje ir šokių bei žaidimų… Pasišokti ir ratelių paratuoti Teatro muzikos ir kiemo kiemelyje kvies renginys トDra tai, dra ta tai” o po jo kitų tautų šokių pasimokinti ir savų išmokyti kvies tradicija tapę naktišokiai. Taip pat savaitgaly visi yra laukiami ir gegužinėse, kurios vyks V. Kudirkos aikštėje.
Džiugu, kad festivalyje prigyja ir toliau gyvuoja  daugumos jau pamėgti renginiai. Trečius metus iš eilės festivalio organizatoriai visus kviečia į unikalų skambantį Sutartinių taką, kuris šiemet bus nusidriekęs Stiklių, Gaono ir Universiteto gatvėmis, bei kurį vainikuos sutartinių vakaras Vilniaus universiteto Teatro salėje.
Trečius metus festivalyje savo vietą randa ir šiuolaikinio folkloro koncertai トFolkloro paralelės”, kuriuose į vieną visumą jungiasi naujas, asmeniškai išjaustas liaudies dainos ir melodijos interpretavimas, šiuolaikinių bei liaudies instrumentų garsai.
Jau dvidešimt metų folkloro festivalį トSkamba skamba kankliai” džiugina ir vienintelė vaikų folkloro šventė Vilniaus mieste トSaulytė. トSaulytės” programoje – vaikų ir jaunimo folkloro grupių koncertas, įvairios pramogos vaikams, kermošius, ir kitos linksmybės. Šiemet žiūrovus ir klausytojus džiugins Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso トTramtatulisヤ laureatai, ansambliai iš Vilniaus ir kitų Lietuvos regionų. Didelis dėmesys bus skiriamas autentiškai kūrinių atlikimo manierai.
41 metų gyvuojantis festivalis suformavo savo kaip etninės kultūros šventės įvaizdį. Festivalio renginiai, juose dalyvaujantys Vilniaus ir kiti Lietuvos folkloro ansambliai bei atlikėjai, festivalio užsienio svečiai,  žiūrovams pateikia gražiausius folkloro kūrinius,  tautodailininkai – savo dirbinius, o kulinarinio paveldo atstovai – gardžiausius gaminius. Festivalio metu Vilniaus gatvėse, skveruose, kiemeliuose, aikštėse laisvai sklinda įvairiakalbės dainos, šokami patys margiausi įvairių tautų šokiai, dalinamasi kultūrine patirtimi bei jaučiamas bendras pavasario gyvybės ir tradicijų pulsavimas…  
 
 
XLI TARPTAUTINIO FOLKLORO FESTIVALIO
 トSKAMBA SKAMBA KANKLIAIヤ PROGRAMA
 
 
Gegužės 23 d. (ketvirtadienis)
 
Teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme (Vilniaus g. 41)    
17.00 val. Skumba skumba kunkliai. Festivalio atidarymo koncertas. Dalyvauja folkloro ansambliai トReketukas”, トKūlgrinda”, トRatilio”, トŪla”, トGuda” (Baltarusija), トTowersey Morris” (Anglija), トTokat kltr ve sanat derne­i” (Turkija),  トBelo Freire&Bailarinos Funamba” (Žaliasis Kyšulys).
19.00 val. Dra tai, dra ta tai. Šokame ratelius ir žaidžiame. Dalyvauja folkloro ansambliai トVISI”, トSpalgena”, トGelužėlė”.
21.00 val. Naktišokiai. Dalyvauja トRatilio”,トTowersey Morris” (Anglija), トGuda” (Baltarusija).
Trakų Vokės dvaro sodyboje (Žalioji a. 2a).
19.00 val. Anos šalies svotai. Užsienio folkloro grupių koncertas. Dalyvauja トGuda” (Baltarusija), トTokat kltr ve sanat derne­i” (Turkija), トTowersey Morris” (Anglija), トBelo Freire&Bailarinos Funamba” (Žaliasis Kyšulys).
Radvilų rūmų muziejaus salėje (Vilniaus g. 24) 
18.00 val. Skambančios tarmės. Tarmių metams skirtas folkloro grupės トIntakas” koncertas. Dalyvauja doc. Dr. Vytautas Kardelis.
19.00 val. 1863-1864 m. sukilimo aidai lietuvių tremtinių folklore. Dalyvauja Vilniaus folkloro ansamblis トDijūta”.
20.00 val. Padainiūsu dainiuškeli. Pasidainavimo vakaras ir トskambakanklių” pašnekesiai.
 
Gegužės 24 d. (penktadienis)
 
Gedimino prospekte
10.00 val. Darbas meistrą giria. Tautodailės darbų ir kulinarinio paveldo mugė.
V. Kudirkos aikštėje
14.00 val. Pavasario dzieneBį. Dalyvauja Veronika Povilionienė ir Saulius Petreikis. Jiems pritars Ignas Juzokas ir Donatas Petreikis.
15.00 val. Aš nuskyniau rožių krūmų. Koncertuoja liaudies dainų atlikėja Daiva Šeškauskaitė.
16.00 val. O pas mus mieste! Koncertuoja Vilniaus  tautinių mažumų folkloro ansambliai.
18.00 val. Svetukai mano, rygailio! Didysis festivalio svečių koncertas. Dalyvauja トTokat kltr ve sanat derne­i” (Turkija), トCantori da Vermei” (Italija), トGuda” (Baltarusija), トTowersey Morris” (Anglija), トBelo Freire&Bailarinos Funamba” (Žaliasis Kyšulys).
21.00 val. Gegužinė トŠokim, trypkim, linksmi būkim”! Dalyvauja Vilniaus folkloro ansambliai トRadasta” ir トDijūta”.
Vilniaus senamiesčio gatvėse 
21.00 val.  Sutartinių takas (Stiklių, Gaono, Universiteto g.).
VU Teatro salėje (Universiteto g. 3) 
16.00 val. Lietuvos vaikų ir moksleivių –  liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso トTramtatulis”  2013 m.  laureatų koncertas.
22.00 val. Rymo rymo  tūto. Sutartinių koncertas.
Radvilų rūmų muziejaus salėje (Vilniaus g. 24)
17.00 val. Iš gyvos versmės.  Stakliškių ir Jiezno (Prienų r.) apylinkių tautosaka. Dalyvauja Stakliškių ir Jiezno dainininkės.
18.00 val. Iš gyvos versmės.  Švenčionių krašto tautosaka. Dalyvauja  Lazdinių-Adutiškio etnografinis ansamblis.
Teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme (Vilniaus g. 41) 
16.00 val. Eisva mudu abudu. Dalyvauja jaunimo grupės トRatilio”, トRana”, トLinago”.
17.00 val. Folkloro paralelės.  Koncertuoja šiuolaikinio folkloro grupės.
21.00 val. Naktišokiai. Šokame tradicinius įvairių tautų šokius. Dalyvauja トTokat kltr ve sanat derne­i” (Turkija), トFreire&Bailarinos Funamba” (Žaliasis Kyšulys), トRatilai”. 
 
Gegužės 25 d. (šeštadienis)
 
Gedimino prospekte
10.00 val. Darbas meistrą giria. Tautodailės darbų ir kulinarinio paveldo mugė.
Trakų apžvalgos aikštelėje  (prieš Salos pilį)
13.00 val. Anos šalies svotai. Užsienio folkloro grupių koncertas. Dalyvauja トCantori da Vermei” (Italija), トGuda” (Baltarusija), トTokat kltr ve sanat derne­iト (Turkija), トTowersey Morris” (Anglija), トBelo Freire&Bailarinos Funamba” (Žaliasis Kyšulys),  トFuture folk orchestra” (Latvija).
V. Kudirkos aikštėje
12.00 val. Slauna mūsų giminėlė. Koncertuoja Vilniaus folkloro ansambliai トMindrė”, トTyklė”, トSedula”, トVilniaus gija”, トSadauja”, トGriežikai”, トSrauna”, トLaukis”, トRasoda”. Rengėja L. Šarkaitė.
15.00 val. Grajyk, muzikėla! Tradicinių kapelijų koncertas. Dalyvauja トKauno bandonija” (Kaunas),  トDailingė” (Kaunas), トRatilėlis” (Kaunas), トSalako muzikantai”, トVydraga” (Vilnius), トDuja” (Vilnius),  トMuzikontai iš pa Utenas”, トGriežikai” (Vilnius), トSutaras” (Vilnius), トRatilio” (Vilnius), トNalšios muzikantai” (Vilnius).
18.00 val. Ką tu, broliukai.. Šiuolaikinio folkloro grupių koncertas. Dalyvauja トFuture folk orchestra” (Latvija), “Sen Svajaヤ (Lietuva).
20.00 val. Gegužinė トŠokim, trypkim, linksmi būkim”! Dalyvauja トSutaras”, トLaukis”, トŪla”, トRatilio”. Rengėjas
Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30)  
14.00 val. Skambančios tarmės. Solistų, duetų ir poetų popietė.
18.00 val. Vilniaus mieste žali bromai. Didysis festivalio koncertas. Dalyvauja Vilniaus ir užsienio folkloro ansambliai.
21.00 val. Nakties muzika. Šiaurės Italijos tradicinė polifonija – ansamblis トCantori da Vermei”.
22.00 val. Nakties kinas. Renato Morelli filmas トAukštumų balsai: trys dienos Premanojeヤ (トVoices from the heights: three days in Premana”).
Radvilų rūmų muziejaus salėje (Vilniaus g. 24) 
15.30 val. Skambančios tarmės. Kūrybinės dirbtuvės. Regioninio dainavimo stilistikos ypatumai.
Teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme (Vilniaus g. 41) 
15.00 val. Eisva mudu abudu. Dalyvauja jaunimo folkloro grupės トMindrė”, トŠalciniuosna”, トTrys gulbelas”, トŽelmuo”.
16.00 val. Folkloro paralelės. Koncertuoja šiuolaikinio folkloro grupės.
21.00 val. Naktišokiai. Šokame tradicinius įvairių tautų šokius. Dalyvauja トKauno bandonija” (Kaunas), トPoringė” (Vilnius). 
 
Gegužės 26 d. (sekmadienis)
 
Gedimino prospekte
10.00 val. Darbas meistrą giria. Tautodailės darbų ir kulinarinio paveldo mugė.
Druskininkų pramogų aikštėje (Vilniaus al. 24)
13.00 val. Anos šalies svotai. Užsienio folkloro grupių koncertas. Dalyvauja トTowersey Morris” (Anglija), トBelo Freire&Bailarinos Funamba” (Žaliasis Kyšulys).
V. Kudirkos aikštėje
12.00 val. Anos šalies svotai. Užsienio folkloro grupių koncertas. Dalyvauja トGuda” (Baltarusija), トTokat kltr ve sanat derne­i” (Turkija).
14.00 val. Kaimynėli, svečias būk. Lietuvos etnografinių regionų tautinio kostiumo kolekcijos pristatymas ir
 folkloro ansamblių koncertas. Dalyvauja トŽibinyčia” (Marijampolė), トRaskila” (Birštonas), トAlksna”, トAlksniuka” (Mažeikiai), トKupkėmis” (Kupiškis), トAušrinė” (Juodkrantė).
17.00 val. Žemaičių genties I-XIV a. archeologinio kostiumo pristatymas. Dalyvauja kūrybinio folkloro grupė トSedula” ir Vilniaus universiteto folkloro ansamblis トRatilio”.
19.00 val. Kuožnas paukštielis savuo kalbuo. Baigiamasis festivalio koncertas.
Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12) 
13.00 val. Šv. Mišios.
14.00 val. Tradicinių liaudies giesmių valanda. トŽemaičių Kalvarijos kalnai” – gieda Vilniaus arkikatedros bazilikos liaudies giesmių ansamblis.
Vilniaus įgulos karininkų ramovės salėje (Pamėnkalnio g. 13)
12.00 val. Iš gyvos versmės. Kaišiadorių krašto etninės kultūros apžvalga. Dalyvauja Ringailių etnografinis ansamblis,  Kaišiadorių folkloro ansamblis トVerpeta”, Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos Karininkų ramovės folkloro ansamblis トVilnelė”.
Teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme (Vilniaus g. 41)  
12.00-17.00 val. Vaikų folkloro šventė トSaulytėヤ. Dalyvauja geriausios vaikų ir jaunimo folkloro grupės.
Senamiesčio kiemuose, skveruose, gatvėse 
16.00-18.00. val. Prašom, svečiai, kieminėt. Tradicinės dainos, šokiai ir muzika. Vietos: Pilies g., Vilniaus mokytojų namų, Vilniaus universiteto Sarbievijaus, Istorijos, Filosofijos fakultetų, A. Mickevičiaus kiemai, K. Sirvydo skveras.
18.30 val. Festivalio dalyvių eitynės (iš S. Daukanto a. į V. Kudirkos a).