Virgilijaus Šontos fotografijos paroda Sankt Peterburge
2013 gegužės 14 d. – birželio 15 d. Sankt Peterburge, galerijoje “Rachmaninovo kiemelis”, eksponuojama Virgilijaus Šontos paroda “Kelyje į savo kraštą”.
1970 m. tėvas padovanojo V. Šontai pirmąjį fotoaparatą „Zorkij“, nuo kurio ir prasidėjo fotografavimas. 1992 m. Virgilijaus netekome. Per 22 kūrybinių ieškojimų metus autorius įvaldė savąjį, atpažįstamą braižą. Jo vardas visiems laikams įrašytas tarp geriausių Lietuvos fotografų.
Ankstyviausi V. Šontos darbai – fotografijų serija „Lietuvos peizažai“, o 1973 m. drauge su R. Požerskiu atidaroma ir pirmoji paroda. Kelionėje į Sibirą ir Tolimuosius Rytus sukuriama nauja serija „Šiaurės akmenys“, primenanti rytietišką grafiką. Serijoje „Skrydis“ jis originaliai interpretuoja mitą apie Ikarą. V. Šonta įvairiose Lietuvos vietovėse daug fotografuoja liaudies menininkus ir aktorius. Aštuoniasdešimtųjų metų pradžioje susidomi socialinėmis temomis ir sukuria labai emocionalią seriją „Mokykla – mano namai“ apie vaikų su psichine negalia kasdienybę.
Kai politinė situacija Sovietų Sąjungoje pradėjo keistis, V. Šonta pradėjo fotografuoti Sąjūdžio mitingus. Tarp daugybės fotografo temų vis iškyla Lietuvos pajūriui būdinga serija „Daiktai ir formos“. Pradedant nuo 1988 m. V. Šonta net keturis kartus lankėsi JAV , kur sukūrė paskutinę savo gyvenime seriją „Vakaro nuojauta“. V. Šonta yra pasakęs: „Tikriausiai esu atėjęs į šį pasaulį ne toje šalyje, ne toje socialinėje aplinkoje. Aš vis dėlto tikiu, kad yra tokia šalis, socialinė aplinka, kuri atitiktų mano vidinę būseną.“ Regis, V. Šonta, visą gyvenimą keliaudamas ir fotografuodamas, bandydamas įvairius žanrus, estetiką, mąstymą, ieškojo savo krašto.
V. Šontos fotografijų paroda galerijoje „Rachmaninovo kiemelis“ kviečia žiūrovus susipažinti su vieno geriausių Lietuvos fotografų kūryba.
Parodos kuratorius Jurijus Gurčenkovas
 
 
V. Šontos paroda užbaigia projektą „Pasaulinės fotografijos žvaigždės“  surengtą galerijos “Rachmaninovo kiemelis” ir tarpininkaujant Lietuvos respublikos generaliniam konsulatui. Galerijoje buvo eksponuojamos R. Požerskio ir R. Rakausko autorinės parodos.
 
 
Daugiau informacijos:
 
http://fotorachmaninov.ru/index.php?id=325
 
http://spbphotographer.ru/2013/05/sonta_interview/
 
http://spbphotographer.ru/2013/04/rakauskas_interview/
 
http://spbphotographer.ru/2013/03/pozherskis-3/