Vilties ir solidarumo bėgime – tūkstančiai dalyvių
 
KLAIPĖDA
2013- 05- 19
  Gegužės 19-ąją įvyko jau šeštasis “Vilties bėgimas”, skirtas Šv. Pranciškaus dvasinės ir socialinės pagalbos onkologijos centro statybų lėšų rinkimui, solidarizuojantis su sergančiais vėžiu ir negalią turinčiais žmonėmis.
  Gražia Klaipėdos tradicija tapęs renginys šiemet pritraukė daugiau nei 2500 tūkstančius dalyvių, tarp jų net pusšimtį dviratininkų. Šiemet renginyje dalyvavo bėgikai, dviratininkai, riedutininkai, pėstieji, šiaurietiško ėjimo entuziastai
  Renginio sklandumu rūpinosi ne tik bėgimo iniciatorius ir globėjas brolis Benediktas su nuolatine organizatorių komanda, bet ir apie 200 savanorių, kurie dirbo registracijos vietose, renkant aukas bei išdalinant  net 5800 vandens buteliukų ištroškusiems bėgikams. Šventė išjudino Klaipėdos ir rajoninių miestų gyventojus, sulaukė dalyvių ir iš visos Lietuvos.
Netrūko atstovų ir iš miesto organizacijų bei klubų. Vieni aktyviausių buvo “Verdenėsヤ progimnazijos bėgikai, jų užsiregistravo net 164. Dviratininkų tarpe aktyviausias buvo AB “Klaipėdos vanduoヤ kolektyvas delegavęs net 27 dalyvius.
Likus dienai iki renginio 10 km bėgimui buvo užsiregistravę 567, 5,6 km – 785, o 2,9 km – 1168 bėgikai. Vyriausias užsiregistravęs senjoras buvo įkopęs į devintą dešimtį,  jauniausia – vienerių metukų mažylė.
Šiais metais greičiausiu 10 km distancijoje tapo Justinas Beržanskis, šį atstumą nubėgęs per 31:40 min. Antras buvo Marius Diliūnas (31:49 min.), trečias – Remigijus Kančys (31:53 min.), ketvirtas – Justinas Križinauskas (33:41 min.), penktas – Arnas Lukošaitis (36:01 min.), šeštas -Tomas Bizimavičius (36:12 min.).
Moterų tarpe 10 kilometrų bėgimo distancijos nugalėtoja tapo ir praeitų metų nugalėtoja Diana Lobačevskė, atbėgusi per  34:06 min. Nuo jos šiek tiek atsiliko Remalda Kergytė (36:01 min.), užėmusi antrą vietą. Trečioji buvo Milda Vilčinskaitė (37:47min.), ketvirta – Monika Vilčinskaitė (39:17 min.), penktoji – Vera Djakova (41:38 min.), šeštoji –  Eglė Krištaponytė (42:09 min.).
5,6 km distancijoje jaunių pogrupyje greičiausi buvo Simonas Steponavičius ir Amanda Kirklytė, veteranų pogrupyje – Vaclovas Markaitis ir Rasa Bučienė. 2,9 km atkarpoje greičiausi buvo jaunučiai Mantas Klumbys ir Kristina Žiliūtė.
“Vilties bėgimeヤ ypatinga vieta teko onkologinių ligonių užtardytojai, globėjai ir guodėjai ikonai gyduolei トvisų karalienei” Pantanassai. Ikonografės Anastazijos Šopagienės nutapyta ikonos kopija sekmadienį buvo pašventinta Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje, o po to didingai atnešta į Vasaros estradą.
Šių metų “Vilties bėgimasヤ įrodė, kad Klaipėda yra tikras “vilties miestasヤ,- dalinosi įspūdžiais brolis Benediktas. Miesto meras Vytautas Grubliauskas džiaugėsi, kad “Vilties bėgimasヤ atneša vilties ne tik per Sekmines, bet ir visus metus. Jis teigė, kad viltis bus gyva tiek, kiek mes patys jos norėsime.
Vilties renginį vainikavo jungtinis Lietuvos gospelo atlikėjų koncertas, pakilia muzika suvienijęs tiek renginio dalyvius, tiek jų artimuosius, pavienius žiūrovus.
   Šiemet “Vilties bėgimasヤ persikėlė ir už Atlanto. Balandžio 28 dieną Toronto lietuvių bendruomenė pasekė pozityviu pavyzdžiu ir surengė analogišką renginį, kurio metu, Šv. Pranciškaus centro statyboms buvo surinkta 10 tūkst. Kanados dolerių.
“Vilties miestoヤ renginiai tęsis visą vasarą. Gegužės 30 d. startuos baidarių ralis, baidarių ir dviračių maratonas “Minija 2013ヤ, birželio 2 d. numatyta akademinio iklavimo regatta “Vilties yriaiヤ, birželio 28-29 d. “Vilties plaukimasヤ. Liepos 6-7 d. prie vilties misijos prisijungs ir Lietuvos baikeriai pravažiuodami “1000 Vilties kilometrųヤ, o rugpjūčio 10 d. vasarą vainikuos Rotary klubo “Marisヤ ir teniso klubo “Kogisヤ inicijuotas “Vilties tenisasヤ, skirtas judėjimo negalią turintiems sportininkams.
Faktai:
”                Per šešerius metus ヤVilties bėgimųヤ, telemaratonų, koncertų, ir kitų akcijų metu suaukota apie 630 tūkst. Lt. Dar 5,9 mln. Lt gauta iš Europos sąjungos struktūrinių fondų ir 250 tūkst. Lt iš Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos konfederacijos programos lėšų.
”                Pirmojo etapo statybų pabaiga numatyta jau šių metų liepą –  duris atvers informacijos ir meno terapijos centras. Antrojo statybų etapo darbai taip pat pradėti. Jo metu numatyta pastatyti onkologijos centro dalį, kuriame terapijų metu bus apgyvendinami ligoniai ir jų artimieji. Šiuo metu centro statyboms dar trūksta apie 260 tūkst. litų.
”                Šiemet specialus 1000 litų prizas buvo įsteigtas gausiausiai dalyvavusiai šeimai. Šis apdovanojimas buvo įteiktas klaipėdiečių Rimkų šeimai.
 
“Vilties bėgimoヤ organizatoriai