Vilniuje – tarptautinio nacionalinių parkų audito dalyvių susitikimas

Valstybės kontrolės pranešimas spaudai 2013-05-16

Gegužės 16 ir 17 d. Vilniuje vyksta tarptautinio nacionalinių parkų audito dalyvių iš Danijos, Kroatijos, Lenkijos, Lietuvos ir Norvegijos susitikimas. Šį tarptautinį auditą koordinuoja Valstybės kontrolė.
Organizuoti tarptautinį nacionalinių parkų auditą Baltijos ir Šiaurės šalių bei Lenkijos aukščiausiosios audito institucijos sutarė 2011 m. Vėliau prie audito prisijungė Ukraina, Bulgarija, Kroatija ir Armėnija. Buvo sutarta audituoti gamtos ir biologinės įvairovės apsaugą nacionaliniuose parkuose, jų valdymą ir viešąjį parkų finansavimą.
トVos prieš dvejus metus aukščiausiųjų audito institucijų vadovų susitikime Osle gimė mintis organizuoti tarptautinį nacionalinių parkų auditą, o šiandien jau matome, kaip ši idėja materializuojasi ir plėtojasi, jau pradėti pirmieji auditai. Tarptautinis nacionalinių parkų auditas yra ypatingas, nes jo metu auditoriai turės galimybę aplankyti gražiausias savo bei audite dalyvaujančių šalių vietoves. Linkiu pasipildžiusiai projekto komandai padėti tvirtus sėkmingo bendradarbiavimo pamatus ir parsivežti puikių įspūdžių iš vienos gražiausių mūsų šalies vietovių – Dzūkijos nacionalinio parko”, – sveikindama susitikimo dalyvius sakė valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.
Susitikime Vilniuje bus pristatyti jau pradėti atskirose šalyse nacionaliniai auditai, bus patikslinti auditų terminai, susitarta dėl atskirų šalių indėlio į bendrą koordinuojamo audito ataskaitą, patvirtinti bendri audito kriterijai. Sutartus kriterijus dalyvaujančių šalių aukščiausiosios audito institucijos taikys atlikdamos nacionalinius nacionalinių parkų auditus.
Nacionaliniai auditai bus atliekami 2013 ir 2014 m. Jų pagrindu bus parengta bendra ataskaita, kurią planuojama pasirašyti 2014 m. pabaigoje.

Komunikacijos skyrius, vyriausioji specialistė Ksenija Aleksejeva, tel. (8 5) 266 6795, el. p. ksenija.aleksejeva@vkontrole.lt