VILNIUJE LANKYSIS RUMUNIJOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS, VYKS LIETUVOS IR RUMUNIJOS VERSLO FORUMAS
 LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJA
  INFORMACIJOS IR VIEŠŲJŲ RYŠIŲ DEPARTAMENTAS
J.Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius
Tel. (+370 5) 236 2451, 236 2445; el. p. media@urm.lt

PRANEŠIMAS SPAUDAI
 
2013-05-27

Vilniuje gegužės 28-29 dienomis lankysis Rumunijos užsienio reikalų ministras Titusas Corlceanas.  Vizito metu jis susitiks su Seimo Pirmininku Vydu Gedvilu, Seimo Užsienio reikalų bei Europos reikalų komitetų vadovais bei nariais, Seimo tarpparlamentinės ryšių su Rumunija grupės vadovu Algirdu Sysu ir šios grupės nariais, užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.
Susitikimuose pagrindinis dėmesys bus skiriamas Lietuvos ir Rumunijos dvišalio dialogo stiprinimui artėjančio Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai kontekste. Bus aptariama ES darbotvarkė, dvišalis Lietuvos ir Rumunijos bendradarbiavimas, artėjantis ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimas Vilniuje.
Vizito metu Rumunijos ministras lankysis Vilniuje organizuojamame Lietuvos ir Rumunijos verslo forume, kur pasakys sveikinimo kalbą. Forume dalyvaus Lietuvos ir Rumunijos informacinių technologijų, maisto ir gėrimų pramonės, turizmo ir kitų ekonomikos sektorių įmonių atstovai.
Pastaraisiais metais pastebimas dvišalės prekybos intensyvėjimas – praėjusiais metais Lietuvos ir Rumunijos prekybos apyvarta siekė 353 mln. litų ir nuo 2009 m. išaugo jau daugiau nei dvigubai, eksportas sudarė 186 mln. litų, importas – 167 mln. litų. Be to, Lietuvos verslas vis labiau įsitvirtina Rumunijos rinkoje – Lietuvos tiesioginės investicijos Rumunijoje sudaro 55 mln. litų, Rumunija šiuo metu yra 14 vietoje pagal Lietuvos investicijų dydį užsienyje.
T. Corlceanas taip pat lankysis Vilniuje akredituotame NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre, kur susitiks su centro direktoriumi Romualdu Petkevičiumi. Ministras taip pat viešės Vilniaus universitete. Susitikime su laikinai Vilniaus universiteto rektoriaus pareigas einančiu Jūru Baniu bus aptartos Lietuvos ir Rumunijos universitetų glaudesnio bendradarbiavimo galimybės.

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas
Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2451