Vilniaus rotušės didžiojoje salėje jau devintąjį pavasarį susirinko besilaukiančios mamos
 
Vilniaus rotušės didžioji salė šiandien buvo kaip niekad sausakimša – nebuvo nei sėdimų, nei stovimų laisvų vietų. Čia tradiciškai jau devintąjį pavasarį susirinko besilaukiančios mamos. Šiemet jų užsiregistravo per 400, bet susirinko pusšimčiu daugiau.
 
„Į sceną šiandien atsivedėme šios šventės kaltininkę – Emiliją. Šventei tiek metų, kiek ir mūsų dukrelei. Prieš devynerius metus gimusi idėja ne tik tapo gražia sostinės mamyčių sveikinimo tradicija, bet kasmet vis tvirtėja ir gretos mūsų auga. Kai laukiausi, labai norėjosi su kiekviena sutikta gatvėje nėščia moterimi pasikalbėti, kartu pasidžiaugti, pasitarti”, – laikydama už rankos mažąją Emiliją, dalinosi prisiminimais šios šventės ir daugelio sveikatinimo bei ligų prevencijos projektų iniciatorė ir organizatorė Agnė Zuokienė.
 
„Labai šiltas ir gražus susitikimas,  čia sklando ypatinga – vilties ir optimizmo aura. Linkiu, kad kiekvienas tikras vilnietis turėtų tris vaikus – tai tvirtos santuokos pagrindas”, – teigė Artūras Zuokas.
 
Pasak A. Zuokienės, kasmet po renginio ji gaunanti daug laiškų, kuriose nėštukės pasakojasi apie darbdavių nepalankią reakciją į nėštumą, apie motinystės mažas išmokas, apie vadinamus “mamadienius”, į kuriuos darbovietėse žiūrima nerimtai. Tai tik dalis nusiskundimų.
 
„Tačiau žinau, kad kiekvienai čia esančiai salėje pati aktualiausia problema yra darželis. Vilnius kartu su jūsų šeimomis, atiduodamas 60 proc. gyventojų pajamų mokesčio kitiems, remia kitų miestų ir rajonų darželių statybą, – tik ne Vilniaus. Kviečiu ir raginu jūsų šeimas prieš kitus Seimo rinkimus pakovoti už savo vaikus, už vilniečio teises, kad sostinė gautų didesnį pajamų mokestį”, – sakė A. Zuokienė.
 
Būsimoms mamoms koncertavo prieš porą savaičių susibūręs besilaukiančių moterų choras, dainavo Aistė Pilvelytė, vaikų ansamblis „Debesėliai” ir kiti. Renginį vedė žurnalistė, taip pat būsima mama Živilė Vaškytė-Lubienė.
 
Po koncerto būsimos mamos vos tilpo ant Rotušės laiptų bendrai nuotraukai. Rekordų agentūra „Factum” šią šventę jau yra įtraukusi į Lietuvos rekordų knygą – kaip „masiškiausio nėščiųjų susibūrimo rekordą”.
 
 

IMG_0266

 
 
 
Daiva Savickienė, tel. 211 23 36, vrt@vilnius.lt