Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtino nekilnojamojo turto mokesčio tarifą 2014 metams.
 
Vilniuje bus taikomas 1 proc. NT mokesčio tarifą nekilnojamajam turtui, 0,7 proc. tarifas kultūros,  poilsio,  viešbučių,  maitinimo paskirties patalpoms ir statiniams, išskyrus naktinius klubus ir barus, bei patalpoms ir statiniams, naudojamiems viešiesiems poreikiams kultūros ir švietimo srityje.
 
Didžiausias – 2,5 proc. tarifas bus taikomas faktiškai naudojamam nekilnojamajam turtui, kurio baigtumas nesiekia 100 procentų bei patalpoms ir statiniams, kurie yra nenaudojami ar naudojami ne pagal paskirtį, yra apleisti ar neprižiūrimi.
 
2012 metams Finansų ministerija buvo suplanavusi miestui surinkti 110,6 mln. litų NT mokesčio, tačiau dėl įstatymo pakeitimų planas įvykdytas tik apie 67 proc., t.y. realiai surinkta tik 74,4 mln. litų. Vilniaus biudžetas dėl to negavo 36,2 mln. Lt. pajamų.
 
Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, Vilniaus savivaldybės negauta nekilnojamojo turto mokesčio suma susidarė dėl turto mokesčių įstatymų pakeitimų ir patikslintų mokesčių deklaracijų. Tokius įstatymų pakeitimus inicijavo Finansų ministerija 2010 metais. Dėl šių sprendimų lizingo ir kitos finansų įmonės faktiškai buvo atleistos nuo NT mokesčio mokėjimo.
 
Taip pat 2011 m. sausio 1 d. atliktas masinis nekilnojamojo turto vertinimas, po kurio mokestinė vertė sumažėjo vidutiniškai 20 proc.
 
Prognozuojama, kad Vilniaus miesto savivaldybė 2013 metais surinks 92,8 mln. litų NT mokesčio. Jeigu 2014 m. ženklių NT mokesčio deklaracijų tikslinimo už praėjusius 5 metus neįvyks bei įvertinus siūlomą tarifų padidėjimą 0,2 proc. ir, padidinus mokesčio tarifą neprižiūrimiems pastatams nuo 1 proc. iki 2,5 proc., prognozuojamas 2014 m. plano surinkimas 98 mln. Lt.
 
 
Sandra Trinkūnaitė-Rimkienė
 Viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė
Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius
Tel. 211 23 19 vrt@vilnius.lt,
www.vilnius.lt http://www.facebook.com/vilnius.lt