VILNIAUS MIESTO APYLINKĖS TEISMAS
 
VILNIAUS MIESTO APYLINKĖS TEISMAS
 
Biudžetinė įstaiga, Laisvės pr. 79A, LT-06144 Vilnius, tel. (8 5) 262 4589, (8 5) 277 9946,
faks. (8 5) 274 0357, (8 5) 274 0296, el. p. vilniaus.apylinkes@teismas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 302942160
 
 
 
2013-05-14                                                                                                  PRANEŠIMAS SPAUDAI
 
Teismas paskelbė nuosprendį AB トLietuvos paštas” byloje
 
Šiandien Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo kaltinti buvę AB トLietuvos paštas” Ūkio valdymo direktorius ir Nekilnojamojo turto pardavimo komisijos pirmininkas Algirdas Balčiūnas, generalinis direktorius Ernestas Vaidelys, Turto valdymo skyriaus viršininkas Julius Kvaraciejus, Teisės ir personalo skyriaus vyresnioji juriskonsultė Aušra Sadaunykaitė bei Turto valdymo skyriaus vyresnioji specialistė Vytautė Jančiūtė.
 
Priimdamas nuosprendį teismas vadovavosi įrodymais, išnagrinėtais teisiamajame posėdyje: mirusios Nekilnojamojo turto pardavimo komisijos narės Rūtos Nekrašienės duotais parodymais, liudytojų apklausomis, garso įrašų medžiaga.
 
Teismas nusprendė E. Vaidelį išteisinti neįrodžius, jog jis dalyvavo padarant nusikalstamas veikas, numatytas BK 25 straipsnio 2 dalyje ir 300 straipsnio 1 dalyje,  BK 25 straipsnio 2 dalyje  ir 228 straipsnio 1 dalyje, o J. Kvaraciejų ir A. Sadaunykaitę – nesant jų veiksmuose nusikalstamų veikų, numatytų BK 25 straipsnio 2 dalyje ir 300 straipsnio 1 dalyje, BK 25 straipsnio 2 dalyje ir 228 straipsnio 1 dalyje, sudėties, kadangi nusikalstamų veikų, įkaltintų kaltinamiesiems E. Vaideliui, A. Sadaunykaitei ir J. Kvaraciejui įrodinėjimo požiūriu, byloje surinkti ir teismo ištirti operatyvinio metu gauti ir ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys, kuriais grindžiami kaltinimai, nėra pakankami nusikalstamų veikų padarymo konstatavimui ir yra išnaudotos visos teisėtos galimybės įvykio aplinkybėms nustatyti.
 
Teismo sprendimu V. Jančiūtė atleista nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, kadangi ji nusikalto pirmą kartą, savo kaltę pripažino visiškai, dėl padarytų nusikalstamų veikų nuoširdžiai gailėjosi, yra pagrindo manyti, kad kaltinamoji ateityje laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų, laiduotojas Juozas Jančius daro teigiamą įtaką kaltinamajai.
 
Buvusį Ūkio valdymo direktorių A. Balčiūną teismas pripažino kaltu ir paskyrė galutinę subendrintą bausmę – 150 MGL (19 500 Lt) dydžio baudą. Teismas nustatė, kad baudžiamojoje byloje surinkta pakankamai įrodymų, patvirtinančių, kad A. Balčiūnas, eidamas valstybės tarnautojui prilygintas pareigas, piktnaudžiavo tarnyba, suklastojo ir įtakojo kitus asmenis klastoti tikrus dokumentus.
 
Teismo vertinimu, dokumentus klastojo ir apie dokumentų klastojimą žinojo trys šio proceso dalyviai – A. Balčiūnas, kurio atžvilgiu yra priimtas apkaltinamas nuosprendis, nuo baudžiamosios atsakomybės atleista V. Jančiūtė ir mirusi R. Nekrašienė, kurios atžvilgiu byla yra nutraukta.
 
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.
 
Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.
 
Informaciją pateikė:
Airinė Šerelytė         
Vilniaus miesto apylinkės teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Laisvės pr. 79A, Vilnius
tel. (8 5)  274 0379
mob. 8 646 12 149
el. p. airine.serelyte@teismas.lt
http://www.vat.lt/lt/vilniaus-miesto-apylinkes-teismas.html
LIETUVOS TEISMAI Facebook’e