Vilniaus kooperacijos kolegijai pradėjo vadovauti Romualdas Pusvaškis
Pranešimas žiniasklaidai
2013 05 21
Vilnius
 
Vilniaus kooperacijos kolegijai pradėjo vadovauti Romualdas Pusvaškis
 
Vilniaus kooperacijos kolegijoje darbą pradėjo naujasis direktorius Romualdas Pusvaškis. Jis pakeitė šias pareigas ilgą laiką ėjusį Joną Jakubauską. Anksčiau R. Pusvaškis 18 metų dirbo Švietimo ir mokslo ministerijoje, buvo viceministru, ministerijos sekretoriumi, Specialistų rengimo ir  Profesinio ir tęstinio mokymo departamento direktoriumi.
 
„Kooperacija – tai bendradarbiavimas, pagrįstas atsakingu veikimu. Būtent tokia kryptimi, pateisindami mūsų kolegijos pavadinimą, ir turėtume kreipti savo studijas. Manau, kad labai svarbu, rengiant visų sričių specialistus, studentams išugdyti kuo daugiau profesinių ir bendrųjų gebėjimų, išmokyti juo taikyti realioje praktikoje. Būtent to iš dirbti pradedančių jaunuolių laukia dauguma darbdavių. Geras profesinis išsilavinimas, kuris naujokui pradėjus dirbti leidžia iš karto būti visaverčiu darbuotoju, padeda mūsų kolegijos absolventams nesunkiai įsidarbinti. Daug dėmesio būtina skirti mūsų studentų verslumo skatinimui”, – savo veiklos prioritetus vardija R. Pusvaškis.
 
R. Pusvaškis yra stovėjęs prie kolegijų kūrimo Lietuvoje ištakų ir yra įsitikinęs, kad jos neturėtų dubliuoti universitetų, kaip, beje, ir nesistengti artėti prie profesinių mokyklų. Jo teigimu, kolegijų absolventai turi įgyti platų ir gilų aukštąjį išsilavinimą, bet jis turi būti orientuotas į tvirtas konkrečios profesijos praktines žinias ir įgūdžius – ypač ieškant galimybių derinti praktinėje profesinėje veikloje ir kolegijinėse studijose įgijamas kompetencijas. Tai viena svarbiausių direktoriaus veiklos krypčių.
 
Vilniaus kooperacijos kolegija – viena didžiausių nevalstybinių kolegijų Lietuvoje. Šiuo metu ji rengia buhalterinės apskaitos, verslo ekonomikos, maitinimo verslo organizavimo, informacinių sistemų diegimo ir priežiūros, pardavimo valdymo, mažmeninės bankininkystės ekonomikos ir verslo vadybos specialistus. Šiose studijų programose įgijamos kompetencijos yra paklausios Lietuvos darbo rinkoje – tai atspindi ir kolegijos absolventų įsidarbinimo rodikliai. Studentai turi galimybę mokytis Vilniuje arba kolegijos filiale Kaune. Jie gali pasirinkti nuolatines arba ištęstines studijas. Kasmet kolegiją baigia apie 400 absolventų.
 
Daugiau informacijos:
Romualdas Pusvaškis
Direktorius, Vilniaus kooperacijos kolegija
Tel. (8 5) 275 0183
E. paštas  romualdas.pusvaskis@vkk.lt