VIETOJE PLANUOTOS NAUDOS – DAUGIATŪKSTANTINĖ BAUDA

  
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešųjų ryšių poskyris
 Adresas:Aušros al. 19,
LT-76299 Šiauliai
Lietuva Tel. (8 41) 397 652, mob. (8 698) 27505
el. p. siauliuvpk.vos.vrp@policija.lt
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pasitikėjimo telefonas – (8 41) 397 397

2013-05-27

44 metų kuršėniškis Egidijus Olišauskas, troškimą pasipelnyti nutaręs įgyvendinti apgaudamas policijos pareigūnus ir draudimo bendrovę, patyrė fiasko ir už sukčiavimą gavo 19 500 litų baudą.
2011 metais, būdamas UAB-ės トMasada” direktoriumi, vyras iš savo įmonės įsigijo automobilį MAZDA MPV ir nutarė jį parduoti. Kaip pats pripažino, parduoti jo nepavyko, tad surezgė planą, kaip panaudoti automobilį, kad jis atneštų 15 500 litų pelną. Kadangi transporto priemonė buvo drausta kasko draudimu, E. Olišauskas nutarė inscenizuoti automobilio vagystę ir gauti išmoką iš draudimo bendrovės.
Kuršėniškis paprašė žmonos brolio Sauliaus Špaltausko surasti žmogų, kuris padėtų atsikratyti automobilio. Šis tokį asmenį surado ir paprašė automobilį išardyti bei parduoti detalėmis arba kaip metalo laužą.
Rugsėjo viduryje E. Olišauskas automobilį su dokumentais ir rakteliais paliko prie K.Korsako g. esančios parduotuvės ir apie tai pranešė savo giminaičiui, kuris informaciją perdavė automobiliu atsikratyti turėjusiam asmeniui. Šis su draugu automobilį nuvairavo į Kaune esančią automobilių supirktuvę, prekiaujančią naudotų automobilių detalėmis, gavo už jį 4000 litų, kuriuos kaip uždarbį už paslaugą pasiliko sau, o savininkui grąžino automobilio dokumentus ir raktelius.
Rugsėjo 19 d.  automobilio savininkas  E. Olišauskas policijai pranešė apie MAZDOS vagystę. Vyras, nors ir įspėtas dėl atsakomybės už melagingą pranešimą, pareigūnams melavo, kad automobilį paliko Šiauliuose, prie Lyros g. esančio prekybos centro, jį užrakino ir įjungė signalizaciją, o po valandos MAZDOS jau nebebuvo. Pareigūnai dėl vagystės  pradėjo ikiteisminį tyrimą bei トpavogtojo” automobilio paiešką.
Paieška juos atvedė į vieną Kauno supirktuvę, kurioje, deja, buvo rasta ne automobilis, o tik jo detalės. Štai tada ir pradėjo aiškėti tiesa. Taigi pareigūnai, paaukoję daug laiko inscenizuoto nusikaltimo tyrimui, buvo priversti jį nutraukti ir pradėjo kitą ikiteisminį tyrimą – už tai, kad E. Olišauskas melagingai pranešė apie nebūtą nusikaltimą ir kėsinosi apgaule gauti draudimo išmoką jam buvo pareikšti įtarimai ir vyras sėdo į teisiamųjų suolą. Kartu ten nusitempė ir Saulių Špaltauską, kurį įvėlė į šią istoriją. Pastarajam  pareikšti įtarimai dėl pasikėsinimo sukčiauti. Teismas, išnagrinėjęs šią bylą   Egidijui Olišauskui skyrė 19 500 litų baudą, o Sauliui Špaltaskui -10 400 litų baudą.
Melo kojos – trumpos. Ypač pavojinga meluoti kriminalistams, puikiai perkandusiems melavimo meną.

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė