“Vičiūnų” įmonių grupė atveria duris jauniems specialistams
Pranešimas spaudai
„Vičiūnų” įmonių grupė atveria duris jauniems specialistams
 
Viena didžiausių šalies bendrovių – „Vičiūnų” įmonių grupė – neabejinga šiandieninei Lietuvos situacijai, kuomet jaunimas masiškai išvyksta į užsienį  arba vos tik baigę aukštojo mokslo studijas iš karto suka į darbo biržą.  Tačiau kvalifikuotų darbuotojų nuolat trūksta. Vienas svarbiausių bendrovės principų būtent ir yra jaunimo įdarbinimas.
 
„Viiūnų” įmonių grupės vadovai įsitikinę, kad jauni specialistai Lietuvoje turi perspektyvų ir gali rasti jų išsilavinimą bei karjeros ambicijas atitinkantį darbą.
 
Tačiau jie, dar studijuodami, turi rūpintis savo ateitimi ir siekti tapti ne tik siauros srities specialistais.
 
„Vičiūnų” įmonių grupėje jau dabar į darbą priimta nemažai jaunų specialistų, o ateityje jų gali būti priimama ir dar daugiau.
 
Šiuolaikiniam darbuotojui turi būti nesvetimas kompiuterinis raštingumas, vadovavimo įgūdžiai, veiklų koordinavimas, gebėjimas argumentuotai pristatyti ir įgyvendinti idėjas. Bendrovei labiausiai reikalingi maisto technologai, maisto saugos specialistai, ekonomistai, logistikos specialistai. Dėl šios priežasties bendradarbiavimo sutartis pasirašyta būtent su KTU, Aleksandro Stulginskio universitetu, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu.   
 
Tačiau, pasak bendrovės administravimo direktorės Ramunės Bičkauskienės, įmonė neatmeta galimybės pasirašyti tokias sutartis ir su kitais universitetais bei kolegijomis.
 
Anot, administravimo direktores R. Bičkauskienės, jaunimas noriai įsidarbina bendrovėje. Viena to priežasčių – tamprus ilgalaikis bendradarbiavimas tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų ir verslo.
„Jau keletą metų dėmesį skiriame rinkos poreikiams analizuoti. Bendraudami su universitetais siekiame patarti, kaip adaptuoti mokymo programas, praktikos modulius, studijų formas, kad žmogus baigęs mokslus galėtų lengviau rasti darbą. Tad, kuo geresnis akademinis ir praktinis pagrindas bus padėtas universitete, tuo lengvesnė adaptacija jauniems specialistams bus darbo rinkoje”. – sako R. Bičkauskienė.
Rinka keičiasi ir šiandien jau neužtenka būti tik siauros specializacijos specialistu t.y. būti geru techniku, reikia būti ir vadybininku, kuris galėtų produktą pristatyti, paaiškinti klientui.
Krizės metai pakeitė rinką ne į gerąją pusę. Jaunieji specialistai linkę ieškoti laimės užsienyje, kiti norėtų daugiau čia ir dabar iš karto: pageidautina – gerų pareigų, įgaliojimų, atlyginimo. Tačiau verslas visada kelia klausimą apie atsakomybę.
„Vertiname jaunimą, kuris auga kartu su įmone, t.y. studijuodami kasmet atlieka imonėje praktikas ir kartu siekia rezultato. Vieniems tai pavyksta greičiau, kitiems lėčiau, o yra ir tokių, kurie po pirmos nesėkmės numoja ranka ir palieka ne tik įmonę, bet ir šalį. Kai darbuotojas pradeda suprasti įmonės siekius ir pats tampa jos dalimi, tuomet rezultatas geriausias – įmonė džiaugiasi geru darbuotoju, o darbuotojas giria savo įmonę.” – sako R. Bičkauskienė.
Visuomenė yra dinamiška, verslo aplinka reikalauja sudėtingesnių sprendimų. Kuo daugiau gebėjimų pritaikyti žinias studentai įgis, tuo lengviau darbdaviams ir patiems jauniems specialistams.
Imkime gamybos organizavimo pavyzdį „Vičiūnų” įmonių grupės fabrike: čia neužtenka išmanyti tik produkto technologiją, geras gamybos vadovas turi suprasti gamybos apskaitos programą, proceso savikainos skaičiavimo principus, sudėtingų įrengimų veikimo pagrindus, be to, dar reikia gebėti paskirstyti užduotis, planuoti laiką ir laiku priimti sprendimus. Galime nesudėtingai paskaičiuoti, kad tai apima kur kas daugiau įgūdžių ir kompetencijų nei inžinerija.
„Vičiūnų” įmonių grupėje Lietuvoje veikia 9 fabrikai, pardavimų kompanijos, logistikos ir pervežimo įmonės, nuolat vystomos investicijos ir statybų projektai. Lietuvoje yra formuojama prekybos ir marketingo strategija, verslo vystymas, finansų valdymas, atsargų planavimas, produktų vystymas, t.y. Lietuvoje dirbantys mūsų įmonės specialistai koordinuoja visą pasaulinį „Vičiūnų” grupės verslą. Tai reiškia, kad besiplečiančiai įmonių grupei nuolat reikia jaunų specialistų – nuo inžinierių iki marketingo vadybininkų.
„Vičiūnų” įmonių grupėje dirba 6500 žmonių.
 
Pranešimą paruošė:
„Vičiūnų” įmonių grupės
Komunikacijos direktorė
Aldona Grinienė
Mob. 8 615 62217
E-pastas: aldona.griniene@vici.eu