VGTU Antano Gustaičio aviacijos institutas švenčia 20-ies metų veiklos jubiliejų

 
 
Pranešimas žiniasklaidai
2013-05-17
Šie metai – jubiliejiniai Lietuvos aviacijos istorijoje: liepos mėnesį bus švenčiamos 80-osios
Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą metinės, o gegužės 17 dieną 20-ąjį veiklos jubiliejų mini Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos institutas (AGAI).
 
A. Gustaičio institutas – vienintelė Lietuvoje aukštoji mokykla, rengianti trijų pakopų aviacijos specialistus: bakalaurus, magistrus ir daktarus. Per visą veiklos dvidešimtmetį institutas išleido beveik 1300 absolventų – lakūnų, skrydžių valdymo specialistų ir inžinierių. VGTU padalinį 1993 metais įkūrė ir iki šiol jam vadovauja profesorius Jonas Stankūnas.
 
Nors aviatoriaus profesija daug kam atrodo itin romantiška, paklaustas apie lakūno darbo specifiką J. Stankūnas sakė, kad be atsidavimo aviacijai ir entuziazmo būtų labai sunku. „Tai darbas, kuriame nėra smulkmenų, kur negalima ko nors nežinoti ar būti aplaidžiam, bet kiekvieno skrydį palydinčio techniko, inžinieriaus, skrydžių vadovo ar pilotų kabinoje esančio lakūno griežtas darbines operacijas kiekvieną kartą lydi pakilus, šventinis jaudulys,“ – sakė AGAI direktorius.
 
Aviacijos institutas veiklą pradėjo turėdamas tik nedideles patalpas VGTU Elektronikos fakultete ir norą augti. Po dvidešimties metų jame galima rasti viską, ko reikia būsimajam specialistui – mokomąsias patalpas, skrydžių treniruoklius, orlaivius bei Kyviškių aerodromą su trimis pakilimo takais.
 
J. Stankūnas juokauja, kad užmojų turima dar keliems dešimtmečiams į priekį – perkami sraigtasparniai, planuojama pradėti studijas anglų kalba ir plėsti bendradarbiavimą su užsienio universitetais.
 
 
Daugiau informacijos:
 
Agnė Mažeikytė
Viešosios komunikacijos direkcija
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
el. paštas agne.mazeikyte@vgtu.lt
mob. tel. 865685067