VASARA PRASIDEDA SU ROKO ATLAIDAIS
Pranešimas spaudai
2013 m. gegužės 15 d.
 
VASARA PRASIDEDA SU ROKO ATLAIDAIS
 
Kas pasakė, kad atlaidai tik katalikų šventė ir juos švęsti galima garbinant tik, pavyzdžiui, šv. Roką? Rokas – tiesiog rokas – ne mažiau stiprus ir paplitęs tikėjimas, tad visi jo broliai ir seserys taip pat gali švęsti savo atlaidus – tokius, kokių mūsų padangė dar neregėjo. Taigi, kai kurie šios bažnyčios atstovai Lietuvoje ir nusprendė: jei šv. Roko atlaidai ženklina vasaros pabaigą, mums pats laikas savus atlaidus surengti vasaros pradžioje.
 
Kaip ir daugelis tokių apeigų, taip ir ši vyks po atviru dangumi – muzikinio klubo „Artistai” kiemelyje. Gegužės 30 d. šią vietą drebins rinktinė lietuviška publika – „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu”, Mikas Suraučius, Andrius Kulikauskas, Edmundas Urbonas, grupės „Balana”, „Mind’s Disorder”, DJs Smetona. Dauguma jų – lietuviško roko tėvai gimdytojai ir pradininkai, kurių dėka rokas išvydo Lietuvos saulę beveik tuo pačiu metu, kai jis gimė ir už geležinės uždangos.
 
Pagrindinis šių istorinių įvykių kaltininkas – visus į krūvą suvedęs kitas žinomas neoficialiosios ir ne popscenos veikėjas, kompozitorius, atlikėjas, rašytojas ir grupės „Skylė” lyderis Rokas Radzevičius, ėmęsis nelengvos misijos gaivinti roko dvasią ir įpūsti lietuviškam neoficialiosios muzikos gyvenimui naujos gyvybės. Šalia visų šių titulų reikėtų pridėti „ir istorikas”, nes renginio akstinu ir pagrindu tapo jo knyga, „Lietuvos roko pionieriai”. Šios knygos herojai – ne tik visi aukščiau išvardytieji, bet ir daugelis kitų, stovėjusių prie lietuviškojo roko ištakų ir skleidusių laisvės dvasią sovietinio įšalo metais. Nors šiame veikale liejasi itin stipri kritika ir šiandieninei Lietuvos „sistemai”, pasak autoriaus, dusinančiai bet kokią laisvą ir autentišką kūrybą, knyga susilaukė aukšto oficialaus įvertinimo: Lietuvos kompozitorių sąjunga paskelbė „Lietuvos roko pionierius” geriausiu 2012 m. muzikologijos darbu.
 
Kaip ir pridera pirmiesiems roko atlaidams, juos kartu su R.Radzevičiumi, žurnalistu Vytautu Bruveriu ir kompanija planuoja vesti bei nuodėmes atleisti ir pats roko popiežius, vienas iš „Lietuvos roko pionierių” herojų, visų šalies istorikų globėjas Alfredas Bumblauskas.
Būtent jis įkvėpęs R.Radzevičių saugoti bei gaivinti šalies roko paveldą, taip suteikiant naujo kvėpavimo ir tradiciniam bei oficialiajam istorijos mokslui. Be to, vieną iš renginio vėliavų neša ir Vilniaus Universiteto Istorijos fakulteto „Alumni” draugija.
 
2013 m. gegužės 30 d. 19.00 val., muzikinio klubo „Artistai” kiemelis (Šv. Kazimiero g. 3, Vilnius).
Bilieto kaina – 20 Lt, studentams – 10 Lt. Bilietais bus prekiaujama prieš koncertą.
Išankstinė staliukų rezervacija tel. 8 5 212 12 68
 
ROKO ATLAIDŲ rėmėjai: www.lrytas.lt, radijas KELYJE, leidykla VAGA, ALUMNI klubas ir Jazz FM
Organizatorius VŠĮ „Via Artis”.
Visa informacija www.skyle.lt, lina@viaartis.lt | 8 688 83777