Valdančioji koalicija pasiryžusi mažinti korupciją viešuosiuose pirkimuose
Lietuvos socialdemokratų partija
Pranešimas spaudai
2013 m. gegužės 21 d.
 
Valdančioji koalicija pasiryžusi mažinti korupciją viešuosiuose pirkimuose
 
Pirmadienį Seime susirinkusi Valdančioji koalicija sutarė, kad konservatorių įvesta viešųjų pirkimų tvarka palieka daugybę kelių korupcijai ir neskaidrumui, todėl yra svarbu priimti Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimus. Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimais yra siekiama sumažinti biurokratiją mažesniems pirkimams ir tokiu būdu užkirsti kelius bet kokiai korupcijos galimybei. Supaprastintas procesas bus skaidresnis ir efektyvesnis būtent dėl palengvintų ir visiems aiškesnių procedūrų.
Pagal egzistuojančią VP tvarką realūs projektai pabrangsta 4-5 kartus, nes laimėję konkursus pagal „mažiausią kainą” vėliau perparduoda laimėjimą aukštesnę kainą pasiūliusiems dalyviams arba pabrangina projektą pratęsdami papildomus pirkimus „nenumatytiems darbams”. Patikrinus vykstančius pirkimus rasti vos keli išlaikę pirminę laimėjimo kainą. Visi kiti projektai brango.
Valdančioji koalicija išlieka tvirta savo siekiu kurti skaidresnius procesus visose valstybės gyvenimo srityse, nepaisant konservatorių ir liberalų bandymų tuos siekius sukompromituoti.
 
 
LSDP informacijos centras