V.P. Andriukaitis susitiko su PSO generaline direktore M. Chan
                 V.P. Andriukaitis susitiko su PSO generaline direktore M. Chan
                
Trečiadienį Ženevoje Lietuvos Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis susitiko su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generaline direktore Margaret Chan. Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos delegacija, vadovaujama ministro, dalyvavo PSO asamblėjos 66-toje sesijoje.
                 Susitikime su PSO vadove V. P. Andriukaitis išreiškė pritarimą PSO reformai, vykdomai  M. Chan, taip pat informavo apie prasidėsiantį Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai ir supažindino su pirmininkavimo prioritetais sveikatos srityje. Drauge buvo aptarti Lietuvos, kaip šalies, atstovausiančios Europos Sąjungai PSO regioniniame komitete, įsipareigojimai ir darbai. Už juos atsakinga mūsų šalis. V.P. Andriukaitis informavo PSO generalinę direktorę apie tai, kad Lietuva prisiimą atsakomybę 2015 metais organizuoti PSO Europos regiono komitetą ir  pakvietė generalinę direktorę M. Chan atvykti į Lietuvą. Kvietimą PSO vadovė maloniai priėmė.
                 Tą pačią dieną Sveikatos apsaugos ministras V.P. Andriukaitis Nacijų Rūmuose Ženevoje pasakė kalbą 194 pasaulio šalių delegatams, atvykusiems Pasaulio sveikatos asamblėjos 66 sesiją. Savo kalboje ministras V.P. Andriukaitis diskutavo apie tūkstantmečio tikslų reikšmę pasaulio sveikatos politikos raidai ir pareiškė Lietuvos nuomonę apie tolesnę sveikatos politiką po 2015 metų, kai baigiasi Tūkstantmečio tikslų įgyvendinimo laikas.
                  Ženevoje Lietuvos sveikatos apsaugos ministras taip pat susitiko  su kolegomis ministrais iš Turkmėnistano, Lenkijos, Graikijos, Kipro, Maltos, Vokietijos, Švedijos, Rumunijos , Liuksemburgo, Juodkalnijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Indijos, Airijos, Kazachstano,  Šveicarijos, Bulgarijos, Portugalijos, Estijos ir Latvijos bei  svarbių tarptautinių organizacijų atstovais.
                 Iš Ženevos V. P. Andriukaitis išvyksta į Kazachstano sostinę, kur dalyvaus VI Astanos ekonomikos forume.
 
 
 
SAM Ryšių su visuomene skyrius
samrsv@sam.lt, www.sam.lt