UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRO SUSITIKIMUOSE SU IZRAELIO PREZIDENTU IR PREMJERU PABRĖŽTAS AKTYVUS ŠALIŲ BENDRADARBIAVIMAS
 
                 LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJA
                 INFORMACIJOS IR VIEŠŲJŲ RYŠIŲ DEPARTAMENTAS
Izraelyje viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 21 dieną susitikimuose su Izraelio Prezidentu Šimonu Peresu (Shimon Peres) ir Ministru Pirmininku Bendžaminu Netanjahu (Benjamin Netanyahu) aptarė dvišalį bendradarbiavimą, Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai, taikos derybų su palestiniečiais atnaujinimo klausimus ir regiono saugumo aktualijas.
 
トLietuvą ir Izraelį sieja ypatingi istoriniai ir kultūriniai ryšiai. Džiaugiamės išsiplėtusia dvišalių santykių darbotvarke ir manome, kad tai yra puikus pagrindas tolesnei mūsų tautų ir valstybių draugystei”, – susitikime su Izraelio Prezidentu sakė L. Linkevičius.
 
Ministras pristatė Lietuvos atliktus darbus siekiant įamžinti Holokausto aukų atminimą, Vilniaus geto likvidavimo 70-osioms metinėms skirtą programą, šį rudenį Vilniuje organizuojamą Pasaulio litvakų kongresą bei aptarė artėjančio Izraelio Prezidento vizito į Lietuvą detales.
 
Susitikime su Izraelio Ministru Pirmininku L. Linkevičius pažymėjo, jog Lietuvai, kaip ir visai tarptautinei bendruomenei, susirūpinimą kelia Irano vykdoma branduolinė programa ir besitęsiantis konfliktas Sirijoje. Anot ministro, Lietuva remia tarptautinės bendruomenės pastangas užtikrinti viso regiono saugumą ir stabilumą.
 
トIzraelis yra svarbus partneris Europos Sąjungai, todėl esame susirūpinę saugumo padėtimi regione”, – susitikime su Izraelio Ministru Pirmininku sakė L. Linkevičius.
 
L. Linkevičius taip pat susitiko su Izraelio užsienio reikalų viceministru Zeevu Elkinu. Susitikimo metu buvo apsikeista nuomonėmis apie Artimųjų Rytų taikos procesą, regiono saugumo klausimus ir dvišalę darbotvarkę.
 
URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas
Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2451