UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS JERUZALĖJE PAGERBĖ HOLOKAUSTO AUKAS
 
 
LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJA

INFORMACIJOS IR VIEŠŲJŲ RYŠIŲ DEPARTAMENTAS
 
J.Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius
Tel. (+370 5) 236 2451, 236 2445; faks. (+370 5) 236 2446; el. p. media@urm.lt
 
 
PRANEŠIMAS SPAUDAI

                     
2013-05-19
Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 19 dieną Jeruzalėje apsilankė Holokausto tyrimų centre ir muziejuje Jad Vašem (Yad Vashem), kur padėjo vainiką ir pagerbė Holokausto aukas.
 
Susitikime su „Jad Vašem“ direktorato pirmininku Avneriu Šalevu, L. Linkevičius aptarė Holokausto atminties išsaugojimo, tyrimo ir švietimo darbus.
„Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, padarėme nemažai prasmingų darbų, pagerbdami žydų aukų atminimą. Privalome nesustoti ir dirbti toliau tam, kad išsaugotume Lietuvos žydų paveldą, ugdytume tolerantišką jaunąją kartą, plėtotume Holokausto švietimo programas“, – susitikime sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.
L. Linkevičius padėkojo „Jad Vašem“ vadovybei už ilgametį bendradarbiavimą su Lietuvos institucijomis, istorikais ir kitais mokslininkais, mokytojais, kultūros darbuotojais, kurie dalyvauja Holokausto atminties, tyrimo ir švietimo programose.
Užsienio reikalų ministras informavo, kad Lietuvos Respublikos Seimas 2013 metus paskelbė Vilniaus geto aukų atminimo metais. Vyriausybė kartu su Lietuvos žydų bendruomene, nevyriausybinėmis organizacijomis, Lietuvos diplomatinėmis atstovybėmis, akademine bendruomene vykdo plačią programą Vilniaus geto aukų atminimui pagerbti. Rugsėjo 22-25 dienomis Vilniuje įvyks ir ketvirtasis Pasaulio Litvakų kongresas, skirtas Vilniaus geto likvidavimo 70-osioms metinėms paminėti.
 
 
 
URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas
Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2451