Už smurtą šeimoje nuteisto vyro neišgelbėjo melagingi nukentėjusiųjų parodymai
2013-05-27
Panevėžyje bausmės patvirtinimo už smurtą prieš vaikus ir gyvenimo draugę sulaukęs rokiškietis M. V. privalės atlikti Rokiškyje  jam paskirtą vienerių metų trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmę, nors nukentėjusiosios –  moteris ir dukra, gelbėdamos nuteistąjį, buvo pakeitusios parodymus – joms teks atsakyti baudžiamąja tvarka už nusikaltimą teisingumui.
Panevėžio apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokurorų perduotą pavojingų nusikaltimų žmogaus sveikatai ir gyvybei baudžiamąją bylą, paliko galioti pirmosios instancijos teismo nuosprendį, kuriuo 33 metų vyriškis buvo pripažintas kaltu ir nuteistas laisvės atėmimo bausme. 
Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokurorė Kristina Ulienė, dalyvavusi apeliacine tvarka nagrinėjant bylą, teigė, kad apygardos teismas apie nukentėjusiosios mergaitės ir sugyventinės duotus melagingus parodymus nutartimi pranešė prokurorui. Nukentėjusiųjų pakeistus parodymus, kad įvykių, už kuriuos buvo nuteistas M. V., visiškai nebuvo,  jos tik norėjo pagąsdinti mėgstantį išgerti vyriškį, teismas atmetė ir rėmėsi pirmosios instancijos teisme ir tyrimo metu duotais parodymais.  Juos taip pat patvirtino policininkai, kurie buvo pakviesti sulaikyti N. V.  – jis buvo agresyvus, grasino, elgėsi įžūliai.
Vieną dieną du kartus trenkęs kumščiu į galvą ir į ranką mažametei, po to spyręs jai į koją, kitą dieną puolęs smaugti nepilnametę dukrą ir grasinęs nužudyti – peiliu subadyti gyvenimo draugę ir vaikus, smurtautojas buvo pareigūnų sulaikytas ir uždarytas į areštinę.
Pagreitinto proceso tvarka išnagrinėtoje pavojingų nusikaltimų žmogaus sveikatai ir gyvybei baudžiamojoje byloje M. V. buvo kaltinamas smurtavęs prieš vaikus – sukėlęs fizinį skausmą mažametei ir nepilnametei, grasinęs nužudyti gyvenimo draugę.
Anksčiau teistas už tyčinių nusikaltimų, susijusių su smurtu, padarymą, M. V. nusikaltimus padarė neišnykus teistumui ir dar nebaigęs atlikti ankstesniu nuosprendžiu paskirtos bausmės, jis laikytinas recidyvistu, todėl valstybės kaltinimą nagrinėjant bylą pirmosios instancijos teisme palaikiusi prokurorė Irena Pšalgauskienė, dirbanti Rokiškyje, ne kartą šeimoje smurtavusiam vyriškiui prašė paskirti laisvės atėmimo bausmę, kurią reiktų atlikti pataisos namuose.
Už grasinimą nužudyti ar sunkiai sutrikdyti kito žmogaus sveikatą baudžiama laisvės atėmimu iki dvejų metų, už fizinio skausmo sukėlimą mušant ar kitaip smurtaujant – iki vienerių metų, už tą pačią veiką mažamečiui – iki dvejų metų.
________________________________________
 
Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji specialistė (komunikacijai)
 Vida Bielskytė, tel.: (8 45) 44 11 54, 8 614 58699
 
 
Cituodami pranešimus nurodykite informacijos šaltinį
________________________________________