Teismas: programos „RTR Planeta” retransliacija sustabdyta pagrįstai

Teismas: programos „RTR Planeta” retransliacija sustabdyta pagrįstai

Vilnius

2019-02-18

 

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) atmetė kaip nepagrįstą Rusijos televizijos programų transliuotojų bei UAB „Init” skundus dėl Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) 2018-02-14 sprendimo panaikinimo, tačiau bendrovei „Init” gerokai sumažino Lietuvos radijo ir televizijos komisijos 2018-04-25 sprendimu skirtą baudą.

Rusijos televizijos programų transliuotojai „Rossijskoje Obščestvo po organizacii i upravleniju projektami v oblasti sriedstv masovoj informacii i masovych komunikacij” (NP „Rosmedikom”) ir „Vserossijskaja gosudarstvennaja televizionnaja i radiovieščatelnaja kompanija” prašė teismo panaikinti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) 2018-02-14 sprendimą, kuriuo buvo laikinai sustabdyta „RTR Planeta” retransliacija, o UAB „Init” prašė panaikinti LRTK sprendimą skirti 150 tūkst. eurų baudą.

Teismas, išnagrinėjęs šį ginčą ir įvertinęs didžiulės apimties bylos medžiagą, vaizdo įrašus, teismo posėdyje šalių pateiktus paaiškinimus, priėjo prie išvados, kad LRTK 2018-02-14 sprendimu pagrįstai laikinai sustabdė televizijos programos „RTR Planeta” (įskaitant televizijos programos „Rossija RTR”) retransliavimą (platinimą) Lietuvos Respublikos teritorijoje. Teismas pritarė, kad LRTK pagrįstai ir teisėtai nustatė Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų ir 2010-03-10 Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2010/13/ES 6 straipsnio pažeidimus dėl karo ir tautinės neapykantos kurstymo laidose, parodytose per televizijos programą „RTR Planeta”.

Teismas nustatė, kad UAB „Init” nevykdė LRTK 2018-02-14 sprendimo ir nuo 2018 m. vasario 27 d. iki 2018 m. kovo 1 d., t. y. 3 dienas, retransliavo uždraustą televizijos programą „Rossija RTR”. Už sunkų padaryto pažeidimo pobūdį ir sunkinančių atsakomybę aplinkybių buvimą LRTK bendrovei „Init” už nustatytus pažeidimus pagrįstai paskyrė baudą. Tačiau, atsižvelgęs į pažeidimo trukmę, pasekmių neapibrėžtumą ir faktą, jog tokio pobūdžio pažeidimą UAB „Init” padarė pirmą kartą, teismas sumažino paskirtą baudą iki 50 tūkst. Eur.

Šioje byloje yra paskelbta ir vieno iš teisėjų kolegijos narių atskiroji nuomonė. Teisėja, sutikdama su teisėjų kolegijos nuomone dėl „RTR Planeta” retransliacijos Lietuvoje sustabdymo teisėtumo, mano, kad reikėtų patenkinti UAB „Init” prašymą ir panaikinti LRTK 2018-04-25 sprendimą, nes, uždraudus aiškiai nurodytos televizijos programos „RTR Planeta” platinimą Lietuvos Respublikoje ir nepriėmus nustatyta tvarka papildomo motyvuoto procesinio sprendimo apie kitų galimų televizijos programų tapatumą ar laikymą tapačiomis, negalima taikyti  atsakomybės už kitų televizijos programų retransliavimą (platinimą).

Šis teismo sprendimas per 30 kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, apeliacinį skundą paduodant per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

 

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė

Vilniaus apygardos administracinio teismo

pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene ir žiniasklaida

Tel. (8 5) 264 1270, mob. 8 69 816 692

el. paštas  sigita.baltaduone@teismas.lt

www.vaat.teismas.lt

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119596 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>