Tarptautinis smiginio turnyras
2013 m. gegužės 18 d. parodų centre “Litexpo”, Vilniuje įvyko tarptautinis smiginio turnyras “Lithuania Open 2013”.
Prie naujutėlaičių smiginio taikinių, kuriuos suteikė pagrindiniai varžybų rėmėjai “WINMAU” ir “Vilniaus Legionas”, pasivaržyti susirinko 78 vyrai ir
23 moterys iš Lietuvos, Latvijos, Suomijos, Vokietijos, Baltarusijos ir Norvegijos.
Vyrai žaidė 16-oje pogrupių rato sistema, kur du geriausi pogrupio žaidėjai toliau tęsė kovas atkrintamosiose varžybose.
Rezultatai:
V-VIII vietos:
Ričardas Balčiūnas (LTU);
Ugnius Jankūnas (LTU) (jis taip pat tapo geriausiu berniukų įskaitoje); Aigars Strėlis (LAT); Robert Hansen (NOR).
III vietos:
Madars Razma (pusfinlyje pralaimėjo svečiui iš Škotijos Paul Coughlin 2-5) Arūnas Čiplys (pusfinlyje pralaimėjo Dariui Labanauskui 0-5) II vieta: Paul Coughlin.
I vieta: Darius Labanauskas.
Jis fantastiškai sužaidė ne tik pusfinalį (vidurkis 29.47), bet ir finalą, kuriame strėlės vidurkis buvo ne ką mažesnis – 29.42. Jo priešininko P.
Coughlin – 27.06
Moterų asmeninėse varžybose didelių staigmenų nebuvo.
Grupės varžybose, kurios vyko dviejų minusų sistema, iš pogrupio į ketvirtfinalį pateko po dvi geriausias grupės žaidėjas. Atkrintamosiose varžybose susitiko:
Irina Armstrong (GER) 4:0 Rytė Banaitienė (LTU); Elina Putnina (LAT) 1:4 Vilma Armalienė (LTU); Zeltite Strada (LAT) 3:4 Erika Bagdonavičienė (LTU); Kornelija Lušaitė (LTU) 1:4 Lumi Silvan (FIN).
V-VIII vietos: Rytė Banaitienė (LTU); Elina Putnina (LAT); Zeltite Strada (LAT; Kornelija Lušaitė (LTU). Kornelija tapo ir mergaičių įskaitos nugalėtoja.
Pusfinalyje Lietuvos atstovėms nepavyko palaužti svečių pasipriešinimo, V.
Armalienė nusileido trečiai Pasaulio strėlei I. Armstrong sausu rezultatu 0-4; o Erika Bagdonavičienė rezultatu 2-4 turėjo pripažinti suomės L.
Silvan pranašumą. Abi lietuvės liko III vietoje.
Moterų finalas vyko labai atkakliai. Kiek netikėtai L. Silvan labai rimtai pasipriešino vienai geriausių Pasaulio moterų smiginio žaidėjai I.
Armstrong. Po labai gražaus žaidimo (jos nesunkiai laimėtų ir prieš daugelį vyrų), I. Armstrong vis dėl to įrodė ne veltui esanti Pasaulio reitingo viršūnėje ir nugalėjo Suomijos atstovę rezultatu 5-3 (vidurkiai 25.55-21.22).
II vieta Lumi Silvan
I vieta Irina Armstrong
VYRŲ POGRUPIAI
VYRŲ ATKRINTAMOSIOS
MOTERŲ POGRUPIAI
MOTERŲ ATKRINTAMOSIOS
Paguodos turnyrą laimėjo Gintaras Tumėnas, finale sausu rezultatu 3-0 nugalėjęs Donatą Tarasevičių.
 

Pagarbiai,
Mindaugas Skarbalius
gen. sekretorius
Lietuvos “Darts” Sporto federacija
+37060344577
www.dartsfederacija.lt
mindaugas@dartsfederacija.lt