Sveikatos reikalų komitetas ragina Vyriausybę skirti rezervą sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti
 
2013 M. LIETUVA PIRMININKAUS ES TARYBAI
 
 
2013 m. gegužės 22 d. pranešimas VIR
 
Sveikatos reikalų komitetas ragina Vyriausybę skirti rezervą sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti
 
Šiandien Seimo Sveikatos reikalų komitetas išvažiuojamojo posėdžio metu Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos išklausė informaciją apie 2013 metų I ketvirčio Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto vykdymą ir sutarčių su valstybinėmis ir privačiomis sveikatos priežiūros įstaigomis pasirašymą. Valstybinės ligonių kasos direktorius Algis Sasnauskas pranešė, kad pirmąjį 2013 metų pusmetį bus užtikrinta pakankama lėšų suma sveikatos priežiūros paslaugos teikti. Siekiant ir antrąjį šių metų pusmetį užtikrinti tokį patį sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo lygį, Valstybinė ligonių kasa ir Sveikatos apsaugos ministerija kreipėsi į Vyriausybę bei Finansų ministeriją su prašymu leisti panaudoti 145 milijonus litų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto rezervo. Komitetas priėmė sprendimą taip pat kreiptis į Vyriausybę su raginimu leisti kuo greičiau panaudoti minėtąsias rezervo lėšas.
Sveikatos apsaugos ministerija komitetą taip pat informavo, kaip planuojama įgyvendinti Konstitucinio Teismo 2013 metų gegužės 9 dienos nutarimą. Sveikatos apsaugos ministro patarėja Nora Ribokienė informavo, kad yra sudaryta darbo grupė teisės aktų projektams, reglamentuojantiems sveikatos priežiūros specialistų kasmetinių pailgintų atostogų trukmės ir sutrumpinto savaitės darbo laiko diferencijavimą pagal darbe patiriamą protinę ir emocinę įtampą, parengti.
Komiteto narių prašymu, Sveikatos apsaugos ministerija pateikė informaciją apie 2013 metų kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną. Remiantis Farmacijos įstatymo 57 straipsniu, kasmet yra rengiamas Kompesuojamųjų vaistinių preparatų kainynas. 2013 metų kainyne įrašyti 1876 vaistai, iš jų 103 nauji, pigesni generiniai vaistai. 288 vaistams sumažėjo gamintojo deklaruotos kainos, 1025 vaistams sumažėjo bazinės kainos.
Komitetas taip pat apsvarstė Farmacijos įstatymo 8 ir 38 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą (Nr. XIIP-479), kuriuo siekiama įstatyme numatyti galimybę nereceptinius vaistinius preparatus gyventojams parduoti ir kitose nei vaistinės mažmeninės prekybos vietose. Komitetas, atsižvelgdamas į Seimo kanceliarijos Teisės departamento, Europos teisės departamento prie Teisingumo ministerijos, suinteresuotų asociacijų pasiūlymus, nusprendė įstatymo projektą atmesti.
 
Brigita Sesickienė,
Sveikatos reikalų komiteto biuras (tel. (8 5) 239 6786, el. p. brigita.sesickiene@lrs.lt)