Sveikatos apsaugos ministras V. P. Andriukaitis dalyvauja Astanos forume
                
                 Sveikatos apsaugos ministras V. P. Andriukaitis dalyvauja Astanos forume
 
Ketvirtadienį Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis atvyko į Kazachstano sostinę dalyvauti VI Astanos ekonomikos forume. Ministras skaitys  pranešimą forume, susitiks su Kazachstano Sveikatos apsaugos ministerijos vadovais, lankysis gydymo įstaigose, Universitete. Astanoje taip pat numatoma pasirašyti Lietuvos ir Kazachstano susitarimą dėl bendradarbiavimo sveikatos apsaugos srityje.
 Astanos ekonomikos forumuose nagrinėjamos globalios problemos, analizuojamos pasaulinės ekonomikos transformacijos kryptys, daug dėmesio skiriama socialiniams klausimams, modernių krypčių paieškoms ir jų įgyvendinimo pavyzdžiams.
Lietuvos sveikatos apsaugos ministras V. P. Andriukaitis darys pranešimą vienoje iš forumo sesijų, skirtų socialiniam modernizavimui kaip pagrindinei sąlygai sveikatos apsaugos plėtrai bei  gyvenimo kokybei gerinti. Ministras supažindins forumo dalyvius su Lietuvos patirtimi ir pasiekimais, įgyvendinant perinatalinę programą. Astanos universiteto studentams V.P. Andriukaitis skaitys paskaitą tema „Lietuvos sveikatos apsauga pasaulinės sveikatos apsaugos sistemos kontekste”.
Astanoje taip pat bus pasirašomas Lietuvos ir Kazachstano susitarimas dėl bendradarbiavimo sveikatos apsaugos srityje. Susitarimą pasirašys V.P. Andriukaitis ir Kazachstano sveikatos apsaugos ministrė Salidat Kairbekova.  Tarp Lietuvos ir Kazachstano medikų jau yra susiformavę geri bendradarbiavimo pagrindai. Ypač geri ryšiai sieja Lietuvos sveikatos mokslų universitetą  su Kazachstano medikais. Tikimasi, kad pasirašius susitarimą, Kazachstano ir Lietuvos sveikatos apsaugos sistemų darbuotojų bendradarbiavimas bus dar platesnis efektyvesnis.
 
 
    
 
SAM Ryšių su visuomene skyrius
samrsv@sam.lt, www.sam.lt