SUSITIKIME SU EK PLĖTROS DIREKTORATO VADOVU LINAS LINKEVIČIUS PABRĖŽĖ LIETUVOS RYŽTĄ VYKDYTI GYVYBINGĄ ES PLĖTROS POLITIKĄ
 
                 LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJA
                 INFORMACIJOS IR VIEŠŲJŲ RYŠIŲ DEPARTAMENTAS
 
Artėjant liepą prasidėsiančiam Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai, šalyje beveik kasdien lankosi aukšti Sąjungos pareigūnai. Gegužės 15 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikime su Europos Komisijos Plėtros generalinio direktorato vadovu Stefano Sannino pabrėžė Lietuvos ryžtą bei pasirengimą stojus prie Tarybos vairo toliau siekti gyvybingo ES plėtros politikos įgyvendinimo.
 
トES plėtros procesas ir jo perspektyva narystės siekiančioms valstybėms yra viena galingiausių paskatų vykdyti sudėtingas vidaus reformas, tad kiekvienos šalies pažanga šioje srityje turi būti vertinama individualiai, tačiau pagal aiškius ir vienodai visoms valstybėms taikomus reikalavimus”, – sakė L. Linkevičius.
 
Jis pridūrė, kad siekiant užtikrinti sėkmingą narystės derybų eigą, Lietuvai pirmininkaujant vienai svarbiausių ES institucijų, didelis dėmesys bus skiriamas glaudžiam tarpinstituciniam bendradarbiavimui ir visapusio konsensuso paieškoms.
 
Susitikime su S. Sannino taip pat aptarta situacija Vakarų Balkanuose, diskutuota apie Serbijos ir Kosovo santykius, nuo kurių plėtotės priklauso ne tik šių valstybių narystės ES perspektyvos, bet ir viso regiono stabilumas. Taip pat diskutuota apie ES derybas su Islandija ir derybų su Turkija perspektyvas.
 
Aukštas Europos Komisijos pareigūnas Vilniuje taip pat susitiko su Prezidentūros ir Seimo atstovais, dalyvavo Seimo Europos klube vykusioje diskusijoje apie ES plėtrą.
 
URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas
Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2458