Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius reikalauja, kad saugumo užtikrinimui būtų skirtas pagrindinis dėmesys
 
Reaguodamas į šiandien “Vilniaus ralio 2013” metu įvykusį skaudų incidentą, kai viename iš greičio ruožų žuvo žiūrovė, o lenktynininkai susižalojo, susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius teigia, kad ši nelaimė dar kartą įrodo, kaip svarbu ne tik galvoti ar kalbėti, bet visada saugiai elgtis kelyje.
 
“Sveikindamas トVilniaus ralio 2013″ dalyvius ir žiūrovus sakiau, kad tūkstančiai žmonių gėrisi lenktynių technika, žavisi ralio favoritais, stebi pergalingą finišą ir svajoja taip pat virtuoziškai vairuoti automobilius, tačiau puikiai žinome, kad gerus sportinius rezultatus lemia atkaklus darbas, treniruotės, savitvarda ir ypatingas dėmesys saugumo priemonėms. Tai, kad net profesionalūs sportininkai kartais tinkamai nesuvaldo automobilių, rodo, koks pavojingas greitis ir kaip negalima lengvabūdiškai pasikliauti vairavimo įgūdžiais, – apgailestaudamas dėl žiūrovės žūties sakė Rimantas Sinkevičius. – Labai užjaučiu moters artimuosius ir dar kartą noriu visiems pasakyti – išėję ar išvažiavę į kelią, nesvarbu koks intensyvumas jame, negalime atsipalaiduoti nė akimirkos, nes ji gali kainuoti gyvybę”.
 
Susisiekimo ministras pabrėžia, kad nelaimingas įvykis, įliejo didžiulį deguto šaukštą į medaus statinę, tačiau jis privalo būti ir rimta pamoka tiek dalyviams, tiek žiūrovams, tiek ralio organizatoriams, privalantiems užtikrinti, kad šventėje būtų tik sportinis adrenalinas, gražus vaizdas ir gera nuotaika. Šiemet planuojamas dar ne vienas automobilių sporto renginys, todėl ministras R. Sinkevičius reikalauja, kad saugumo užtikrinimui būtų skirtas pirmiausias ir pagrindinis dėmesys. Šiandieninė nelaimė negali pasikartoti.
 
Ričardas Slapšys
Ministro patarėjas ryšiams su visuomene
 
Ričardas
tel. 8 612 33233