Susirūpinimas dėl plastiko Lietuvoje įgauna pagreitį – jaunimiečiai priėmė deklaracija

Susirūpinimas dėl plastiko Lietuvoje įgauna pagreitį – jaunimiečiai priėmė deklaracija

 

 

 

Vasario 9 – 10 dienomis, Vilniuje, įvyko Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos (LSDJS) vadovų susirinkimas, kurio metu buvo priimta deklaracija dėl vienkartinio plastiko nebenaudojimo LSDJS renginiuose. “Esame pirmoji jaunimo organizacija, kuri priėmė tokią deklaraciją. Kaip viena iš didžiausių jaunimo organizacijų Lietuvoje, jaučiame pareigą vis garsiau apie tai kalbėti ir imtis realių veiksmų” – kalbėjo sąjungos pirmininkas Vaidas Rusys.

Ekologinės problemos šiuo metu yra opi tema Lietuvos visuomenėje. Ji turi neigiamą poveikį augalijai, gyvūnijai ir žmogaus sveikatai. Didžioji dalis prekių parduotuvėse supakuojama į plastiką, o patogiausi produktai – vienkartinio naudojimo, kurie gaminami iš plastiko. Viena iš siūlomų alternatyvų yra rūšiavimas. Deja, nevisada pats atliekų rūšiavimas garantuoja visišką apsaugą gamtai. O tuo labiau neapsaugo ir žmogaus sveikatos. Vis daugiau atsiranda piliečių, kurie laikosi tvarios ir draugiškai aplinkai koncepcijos, atsisakydami plastiko naudojimo ir rasdami tam kitą alternatyvą. Pagrindine alternatyva galima laikyti, pačio plastiko atsisakymo ar jo mažinimo, pakeitimu į stiklą, medžiagą, metalą. „Mes, kaip progresyvus jaunimas, pasisakome už tvarią politiką, jungiamės prie Europos jaunimo ir sakome, kad laikas keistis ir keisti savo įpročius. Kas jei ne mes, ir kada jei ne dabar. Mes norime matyti Lietuvą sąmoningą šiuo klausimu. Mums rūpi kur gyvename šiandiena ir kur gyvens ateities jaunimas. “,- mintimis dalinosi LSDJS pirmininkas Vaidas Rusys.

LSDJS yra pilietiška ir ekologiškai atsakinga organizacija, pasisakanti už gamtos išteklių apsaugą, kreipianti dėmesį į problemas, kurios yra susijusios su tarša, klimato kaita ir neefektyviu išteklių naudojimu. Organizacija siūlo jungtis prie jų ir kitas nevyriausybines organizacijas, jaunimą, aktyvistus, politikus ir visą pilietinę visuomenę, mažinant ar visai nebenaudojant vienkartinio plastiko.

 

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos pirmininkas: Vaidas Rusys

Tel: +37062711862

Email: info@jaunimiečiai.lt

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119597 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>