SULAIKYTOS KAMOJA ATPLUKDYTOS CIGARETĖS IR 7 SU KONTRABANDA SIEJAMI ASMENYS
 
Švenčionių rajone į pasieniečių pasalą pateko cigarečių kontrabandininkai, rūkalus į Lietuvą plukdę Kamojos upe. Pasprukti bandžiusius bėglius pasieniečiai stabdė šūviais ir sekė padedami tarnybinio šuns.
Trečiadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Kriminalinės žvalgybos bei Sargybų skyrių pareigūnai ties Švenčionių rajono Medinų kaimu surengė pasalą. Ši vieta yra netoli sienos su Baltarusija, iš kurios įteka Kamoja.
Naktį pasieniečiai užfiksavo, kaip prie upės kranto privažiavo mikroautobusas トVolkswagen Caravelle”, o iš jo išlipęs asmuo kažko lūkuriavo. Taip pat pastebėtas pakrantėje stabtelėjęs ir netrukus nuvažiavęs visureigis トNissan Patrol”.
Ryte paaiškėjo, kad pasieniečių pasaloje tūnota neveltui. VSAT pareigūnai pastebėjo iš upės išbrendančius du asmenis su ryšuliais. Jie skubiai ėmė nešti krovinius link čia pat stovėjusio mikroautobuso トVolkswagen Caravelle”. Čia pat tebebuvo ir juo atvykęs vyras.
Sulaikymo metu trijulė pasklido į skirtingas puses ir mėgino sprukti. Du bėglius VSAT pareigūnai sulaikė įvykio vietoje – po šūvio į orą du kontrabandininkai buvo paguldyti ant žemės ir surakinti antrankiais.
Trečio bėglio, sprukusio Antanų kaimo link, pasieniečiai ėmėsi ieškoti pasitelkę pasienietį kinologą su šunimi. Vyras netrukus buvo sučiuptas minėto kaimo prieigose.
Paaiškėjo, kad trys sulaikytieji yra Vilniaus gyventojai, 32, 34 ir 35 metų vyrai.
Įvykio vietos apžiūros metu šalia mikroautobuso rasta 10 dėžių kontrabandinių cigarečių トFest”, o upėje – neperšlampamu brezentu apvynioti keturi dideli ryšuliai. Kiekviename jų buvo dar po 10 dėžių tokios pat rūšies cigarečių.
Iš viso į pasieniečių rankas pateko 25 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų, pažymėtų baltarusiškomis banderolėmis. Įtariama, kad cigaretės Kamoja atplukdytos iš Baltarusijos. Krovinio vertė, įskaičiavus ir privalomus sumokėti akcizo mokesčius, siekia 178 tūkst. litų.
Tą patį ketvirtadienį kita VSAT pareigūnų grupė vietiniame Švenčionių rajono kelyje Mediniai – Guntauninkai sulaikė visureigį トNissan Patrol” ir juo važiavusius 35 bei 44 metų vyrus, Vilniaus rajono gyventojus. Manoma, kad būtent šiuo automobiliu naktį buvo atvykta į Kamojos pakrantę patikrinti situacijos. Ties Ignalinos rajono Gilūtų kaimu VSAT pareigūnai taip pat sustabdė ir sulaikė automobilį トVolkswagen Golf”. Juo vyko 24 ir 33 metų Vilniaus gyventojai, kurie yra siejami su paupyje sulaikytu kontrabandos kroviniu.
Operacijos metu sulaikytus 7 asmenis pasieniečiai uždarė į areštinę. Dėl kontrabandos bei neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Ignalinos rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.
 
Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas                                                                                        Giedrius Mišutis
 
Rokas Pukinskas, 271 9310