SULAIKYTAS ŠIAULIŲ TAKSI VAIRUOTOJŲ UŽPULDINĖJIMU ĮTARIAMAS JAUNUOLIS
 
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešųjų ryšių poskyris
Po balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje Šiauliuose įvykdytų išpuolių prieš taksistus mieste ir jo apylinkėse taksi vairuotojai gali lengviau atsipūsti – įtariamasis, galimai sužalojęs vieną taksistą, ir, kaip manoma, nužudęs jo kolegą, atsidūrė už grotų. Operatyviai nustatyti asmenį, galimai įvykdžiusį abi nusikalstamas veikas, padėjo glaudus prokuratūros ir policijos pareigūnų bendradarbiavimas bei kruopšti nusikaltimų vietose aptiktų pėdsakų analizė.
Pirmasis taksi vairuotojas buvo užpultas balandžio 26-ąją. 54-erių taksistas į Šiaulių rajono Noreikių kaimą atvežė jaunuolį, kuris, vairuotojui paprašius už kelionę sumokėti 20 litų, padavė 100 litų kupiūrą. Vos taksistas atidavė 80 litų grąžą, keleivis puolė jį badyti peiliu. Vyras akimirksniu išpuolė iš mašinos ir pabėgo. Keleivis pasiėmė taksistui duotus ir automobilyje likusius 100 litų ir pasišalino. Sužalotasis, grįžęs prie automobilio, pats nuvyko į ligoninę, kur medikai jam diagnozavo durtas galvos bei kaklo žaizdas. Suteikus būtinąją pagalbą, vyras buvo išleistas į namus.
Antrasis išpuolis prieš taksi vairuotoją buvo registruotas vėlų gegužės 1-osios vakarą Šiauliuose, Dainavos take. Keleivio užpultas ir peiliu subadytas 71-erių metų vairuotojas dar sugebėjo iššokti iš automobilio ir, plūsdamas krauju, šaukėsi pagalbos. Į nusikaltimo vietą atskubėjus Šiaulių greitosios medicinos pagalbos medikams daug kraujo netekusio nukentėjusiojo gyvybė vos ruseno. Taksi vairuotojas, kuriam diagnozuotos daugybinės durtinės ir pjautinės žaizdos kakle, galvoje bei rankose, užgeso pakeliui į Respublikinę Šiaulių ligoninę. Iš nelaimingojo mašinos niekas pagrobta nebuvo.
Iškart po taksi vairuotojo nužudymo teisėsaugininkai iškėlė versiją, kad šis nusikaltimas gali būti susijęs su 54-erių taksisto užpuolimu ir sužalojimu balandžio 26-ąją Šiaulių rajono Noreikių kaime. Nužudymą tiriantys Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai gegužės viduryje abu ikiteisminius tyrimus sujungė į vieną.
Įtariamąjį  tyrėjai sulaikė gegužės 14-ąją. Anksčiau neteistas vaikinas po dviejų areštinėje praleistų parų buvo atvesdintas į Šiaulių apylinkės teismą, kuris sulaikytajam skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą 3 mėnesiams. Suimtajam pateikti įtarimai dėl plėšimo ir nužudymo. Abu išpuolius prieš taksistus tiriantys pareigūnai paskyrė užduotis specialistams, kuriems pateikė ištirti nusikaltimų vietose rastus įkalčius.
 
Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė