Stiprinami Lietuvos ir Kazachstano ekonominiai ryšiai
 
Šiandien Astanoje (Kazachstanas) Lietuvos delegacijos vadovė ūkio ministrė Birutė Vėsaitė ir Kazachstano Respublikos finansų ministerijos atsakingoji sekretorė Natalija Koržova po 9-ojo Lietuvos ir Kazachstano tarpvyriausybinės komisijos (Tarpvyriausybinė komisija) posėdžio pasirašė prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo protokolą. Šalys sutarė, kad kitas, 10-asis, Tarpvyriausybinės komisijos posėdis vyks 2014 m. Lietuvoje.
 
Per posėdį buvo aptartos įvairios ekonominio bendradarbiavimo sritys, tokios kaip transportas, turizmas, standartizacija, informacinės technologijos, švietimas, mokslas ir technologijos, sveikatos apsauga, žemės ūkis, pramonė, muitinės tarnybos ir kitos galimos verslo bendradarbiavimo sritys.
 
Pasak ūkio ministrės, ypatingas dėmesys buvo skirtas tolesniam konteinerinio traukinio トSaulė” projektui plėtoti. Tarpvyriausybinė komisija atsižvelgė į ekspertų susitikimo, vykusio š. m. balandžio 29 d., rezultatus ir rekomendavo šalims imtis priemonių kuriant konkurencingas bei patrauklias sąlygas vystyti minėtą projektą.
 
Komisijos posėdyje Lietuvos delegacijos atstovai informavo apie kuriamą logistikos centrų infrastruktūrą Lietuvoje (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje) ir pasiūlė Kazachstano partneriams ir investuotojams dalyvauti statant logistikos terminalus. Taip pat kvietė pasinaudoti galimybe ir pristatyti savo logistikos paslaugas kuriamų centrų teritorijoje.
 
Sveikatos priežiūros srityje šalys susitarė toliau plėtoti sėkmingą bendradarbiavimą, ypač onkologijos, reabilitacijos, gerontologijos, kardiologijos ir kardiochirurgijos, informacinių technologijų srityse. Komisija akcentavo, kad būtina sistemingai bendradarbiauti atliekant minėtų sričių reformas, keliant specialistų kvalifikaciją, diegiant naujas paslaugas ir procesus, taip pat vykdant bendrus mokslinius projektus abiem šalims svarbiomis sveikatos apsaugos kryptimis.
 
Lietuvos švietimo ir mokslo srities delegacijos atstovai pateikė pasiūlymą dėl galimybių Kazachstano piliečiams studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose ir kvietė pasinaudoti Lietuvos valstybės siūlomomis stipendijomis. Taip pat pasiektas sutarimas pradėti plačiau bendradarbiauti mokslo ir technologijų srityje.
 
Pristatant turizmo galimybes buvo akcentuotas sveikatos, kultūrinis, aktyvaus poilsio ir konferencinis (verslo) turizmas. Per Tarpvyriausybinės komisijos posėdį sutarta, kad Kazachstanas palaikys Lietuvos kandidatūrą į Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos vykdomąją tarybą.
 
Taip pat vyko ir Lietuvos valstybės institucijų ir verslo atstovų susitikimai, kuriuose buvo aptarti įvairūs bendradarbiavimo klausimai su atitinkamų Kazachstano organizacijų ir institucijų atstovais.
 
Sėkmingas Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimas davė ir konkrečių rezultatų – 9-ajame Tarpvyriausybinės komisijos posėdyje トArvi” įmonių grupės valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Vidmantas Kučinskas pasirašė investicinę sutartį su didžiausiu Kazachstano trąšų gamintoju トKazfosfat” dėl šios įmonės rekonstrukcijos.
 
Per vizitą Kazachstane planuojami ūkio ministrės B. Vėsaitės susitikimai su Ekonomikos ir biudžeto planavimo ministru Y. Dossayevu ir Pramonės ir naujųjų technologijų ministru A. Issekeshevu, taip pat  ūkio ministrė dalyvaus Astanos ekonomikos forume.
 
Daugiau informacijos:
Jūratė Antanaitytė-Voldemarienė
Ūkio ministro patarėja
Tel. 8 706 63 211, mob. 8 611 33 792
El. paštas jurate.voldemariene@ukmin.lt