Startavęs Lietuvos regbio čempionatas – vėl vieningas
 
Gegužės mėnesį startavo naujasis Lietuvos regbio-15 čempionato sezonas. Šiais metais į čempionatą sugrįžo anksčiau iš jo pasitraukę トŠiaulių” ir トBaltrex” klubai, todėl turnyre vėl varžosi visi geriausi šalies klubai.
 
Lietuvos regbio federacijos generalinis sekretorius Irmantas Kukulskis džiaugiasi, kad čempionatas ir vėl vieningas: トAtsinaujinusios federacijos tikslas yra dirbti išvien su klubais ir sudaryti kuo konkurencingesnį čempionatą. Šį sezoną čempionate varžosi kaip niekada daug klubų. Turime galimybes išplėsti čempionatą iki 14-os klubų, tačiau norime, kad visi klubai įsiliejantys į turnyrą būtų tam pasiruošę. Visgi tikslas yra augti ir ugdyti regbininkus, kurie atstovautų Lietuvos rinktinei.”
 
Lietuvos regbio-15 čempionatą šiais metais pradėjo iš viso vienuolika klubų. Jie yra suskirstyti į dvi grupes – pirmąją ir antrąją. Pirmojoje žaidžia septyni stipriausi šalies klubai. Antrojoje žaidžia dar keturi klubai, kurie sezono pabaigoje kovos dėl patekimo į pirmąją grupę.
 
Kol kas čempionate buvo sužaistos iš viso šešerios rungtynės. Po jų pirmosios grupės viršūnėje staigmenos nėra – ilgametis čempionato lyderis Šiaulių トVairo-Jupojos” klubas išsiveržė į lyderius. Tiesa, jie yra sužaidę jau trejas rungtynes – daugiau už bet kurią kitą komandą. Lyderiai turi 9 taškus, o antrą ir trečią pozicijas besidalijantys トĄžuolo-Tauro” ir トVRA-Tauro” klubai savo sąskaitoje turi po 4 taškus.
 
Primename, kad Lietuvos regbio-15 čempionate taškų dalybos vyksta šiuo principu: pergalė – 3 taškai, lygiosios – 2 taškai, pralaimėjimas – 1 taškas. トŠiaulių” ir トBaltrex” klubams už pasitraukimą iš čempionato buvo atimti šeši taškai.
 
Turnyrinė lentelė:
 
Vieta          Komanda   Rung.        Perg.         Lyg.          Pral.          Santykis     Taškai
1               トVairas-Jupoja”           3               3               0               0               182-37       9
2               トĄžuolas-Tauras”       2               1               0               1               22-63         4
3               トVRA-Tauras”            2               1               0               1               41-105       4
4               トRyšių statyba”           1               0               0               1               24-31         1
5               トPerkūnas”                 1               0               0               1               3-17           1
6               トBaltRex”  0               0               0               0               –                -6
7               トŠiauliai”   1               0               0               1               22-41         -5
 
 
 
 
Čempionato sistema
 
Pirmasis etapas:
 
Pirma grupė: Šiaulių RK トVairas-Jupojaヤ, Kauno FM トĄžuolas-Taurasヤ, Vilniaus regbio akademija-Tauras, Panevėžio トRyšių statybaヤ, Šiaulių RK トBaltRexヤ, Šiaulių RK トŠiauliaiヤ ir Plungės RK トPerkūnasヤ.
 
Antra grupė: Vilniaus トGeležinis vilkasヤ, Klaipėdos RK トKlaipėda-Viesulasヤ, Klaipėdos RK トKlaipėda-kovasヤ ir Šiaulių RK トBaltRex-PRCヤ
 
Pirmame etape pirmos grupės komandos žaidžia vienu ratu, o antros grupės komandos – dvejais.
 
Antras etapas
 
Finalinis ketvertas: 1-4 vietas pirmoje grupėje užėmusios komandos žaidžia finalinio ketverto rungtynes dėl čempionų titulo. Varžybos vyksta vieno rato sistema, o pirmame etape surinkti įskaitiniai taškai perkeliami.
 
Kitos: 5-7 vietas pirmoje grupėje užėmusios komandos ir visos antros grupės komandos žaidžia vienu ratu. Jos kovoja dėl vietos galutinėje 2013 m. Lietuvos regbio čempionato rikiuotėje. Pirmame etape surinkti taškai anuliuojami.
 
Praėjusio sezono rikiuotė:
 
1)              トVairas-Jupoja”
2)              トĄžuolas-Tauras”
3)              トVRA-Tauras”
4)              トRyšių statyba”
5)              トBaltRex” (pagal ištrauktus burtus)
6)              トŠiauliai” (pagal ištrauktus burtus)
7)              トPerkūnas” (pagal ištrauktus burtus)
 
Visą informaciją apie Lietuvos regbio-15 vyrų, jaunių ir moterų čempionatus jau nuo kitos savaitės galėsite rasti atsinaujinusiame tinklalapyje regbis.lt