Jeigu atkreipsite dėmesį į dangą, kuri yra naudojama įvairiose sporto šakose, pamatysite, kad visos jos labai skirtingos. Ir taip yra ne atsitiktinai. Kadangi kiekvienam sportas skiriasi savo ypatybėmis. Aišku, kai kurie variantai yra daugiau istoriniai. Pavyzdžiai tai, jog futbolas žaidžiamas ant žolės arba paplūdimio tinklinis ant smėlio. Tačiau kitais atvejais speciali sportinė danga reikalinga ir dėl naudojimo inventoriaus. Tiek teniso kamuoliukas, tiek krepšinio kamuolys turi tinkamai atšokti nuo žemės. Ir tam tikrai nebus tinkamas bet koks paviršius. O tuo tarpu bėgant trumpas distancijas dideliu greičiu reikalingas itin geras sukibimas. Taigi, būtent dėl labai įvairios sporto šakų specifikos naudojamos skirtingos ir tam pritaikytos dangos.

Universaliausios sportinės grindų dangos

Žinoma, geriausias sprendimas yra rinktis konkrečiai sporto šakai labiausiai tinkantį variantą. Tačiau kartais patalpos būna naudojamos skirtingoms paskirtims, tuomet tenka ieškoti ir universalesnių sprendimų. Bet prieš tai vis tiek reikėtų žinoti, ką planuojama veikti toje patalpoje. Jeigu bus naudojamas nemažas svoris ir vyks intensyvus judėjimas, bėgiojimas, tuomet vertėtų rinktis minkštesnį variantą. Kuris būtų pajėgus sugerti smūgius ir taip atlaikytų ne tik didelius svorius, bet ir tausotų sportininkų sąnarius. Kuriems tenkanti apkrova ant kietos dangos nėra labai gera. Žinoma, jeigu sportas nebus toks intensyvus arba bus naudojamas komandinėms šakoms žaisti su kamuoliu, tuomet optimaliausias variantas bus kitas. Ir tam labiausiai tiks medinė grindų danga, kuri naudojama daugumoje uždarų patalpų. O ant jos galima žaisti tiek krepšinį, salės futbolą, tinklinį, tiek ir užsiimti, pavyzdžiui, šokiais. Taigi, universalių sprendimų tikrai yra, bet vis tiek reikia žinoti, kokia bus patalpų paskirtis.

Kokia yra sportinės dangos kaina?

Dauguma variantų nėra labai pigūs, tačiau kaina gali labai skirtis priklausomai nuo konkretaus pasirinkimo. Aišku, galutinė suma nemažai gali priklausyti ir nuo aikštelės ploto. Kuo jis didesnis, tuo atitinkamai reikės daugiau medžiagų ir išleisti teks daugiau. Aišku, pakankamai universali guminė sportinė danga nėra toks jau brangus variantas. Tačiau ant jos pilnai galima užsiimti sportu namų sąlygomis. Žinoma, komandiniams žaidimams ji gali ir netikti. Tuomet reikės galvoti apie specifinį produktą, kuris priklausys nuo konkrečios sporto šakos.

Sporto salės danga ir jos ypatybės

Jeigu sportuojate sporto klube, tikriausiai, pastebėjote, jog ten naudojama speciali danga, kurios kitur nelabai sutiksite. Kadangi būtent ji geriausiai gali sugerti didelius smūgius, kurie yra neišvengiami. Kadangi sporto metu yra naudojami pakankamai nemaži svoriai. O be dangos grindimas tektų itin didžiulė apkrova. Be to, smūgiai nebūtų susilpninami, o tai turėtų gana nemažai neigiamų pasekmių. Todėl pasirenkama pakankamai kietos gumos danga. Kurios kietumo užtenka, jog ji atlaikytų didelius svorius ir lengvai nesideformuotų. Tačiau tuo pačiu ji yra pakankamai minkšta, jog galėtų sugerti bei amortizuoti smūgius. Taip sukuriamas optimalus balansas, kurio dėka galima pilnavertiškai sportuoti. Be to, toks variantas yra pakankamai atsparus trinčiai, todėl gali tarnauti ilgą laiką. Tas taip pat svarbu įrengiant patalpas, kur vyksta nuolatinis aktyvus judėjimas.

https://www.dangucentras.lt/vidaus-ir-lauko-sportines-dangos/