Socialinių reikalų ir darbo komitetas paminėjo Tarptautinę šeimos dieną

2013 M. LIETUVA PIRMININKAUS ES TARYBAI
 
 
2013 m. gegužės 17 d. pranešimas VIR
Gegužės 15-ąją – Tarptautinę šeimos dieną, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas, vertindamas šeimos svarbą visuomenėje, reikšdamas padėką šeimoms, auginančioms vaikus, ir visuomeninėms šeimų organizacijoms, jungiančioms savo veiklą ir pastangas šeimų labui, subūrė šeimas ir šeimų organizacijų atstovus komitete paminėti šeimos dieną bei pasidalinti džiaugsmais ir rūpesčiais.
Diskusijoje su komiteto nariais dalyvavo Druskininkų savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Baranauskienė, Druskininkų Jaunų tėvų klubo vadovė Agnė Jazepčikaitė-Gaidienė, Gausių šeimų asociacijos atstovės Angelė Kostogrizienė ir Eugenija Rėkuvienė, daugiavaikių šeimų asociacija „MES“ įkūrėja Jurgita Pocienė, Neįgalius vaikus auginančių šeimų labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ atstovai Aušra Stančikienė, Paulius Stonis ir Monika Miknevičiūtė, Visuomeninės Nacionalinio susitarimo dėl šeimai palankios aplinkos kūrimo įgyvendinimo priežiūros tarybos pirmininkas Vidas Abraitis, Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos nariai Aidmantas Bernatonis ir Modesta Paklonskaitė, Lietuvos šeimos centro atstovė Jurgita Ščiukaitė, VšĮ „Šeimų universitetą“ atstovavo Evaldas Lasys, iš Zarasų atvyko gausi, aktyvi, darni Eglės ir Rimvydo Vaitkevičių šeima. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vardu susirinkusiuosius sveikino Šeimos ir bendruomenių departamento Šeimos politikos skyriaus vyriausioji specialistė Irena Ceinoriutė.
Susirinkusieji akcentavo paramos gausios bei neįgalius vaikus auginančioms šeimoms svarbą, ikimokyklinio ugdymo paslaugų stoką bei menkas galimybes gausioms šeimoms užtikrinti jų auginamų vaikų užklasinį ugdymą, nes šios paslaugos būrį vaikų auginančiai šeimai dažnai finansiškai sunkiai pakeliamos. Šeimos dienos minėjimo dalyviai vieningai sutarė dėl socialinės reklamos, propaguojančios šeimos vertę visuomenėje, svarbą. Renginio dalyviai kalbėjo ne tik apie šeimų problemas. Gausios šeimos mama Eglė pasidalino, kad jų šeimoje labai daug džiaugsmo. Jų šeimoje auga šeši vaikai (tame tarpe trys globojami), tad čia šešiskart daugiau džiaugsmo, šešiskart daugiau apkabinimų.
Apibendrinant diskusijas buvo išsakyta mintis, kad toks politikų dialogas su šeimų atstovais labai svarbus, norint pajusti, kokiomis problemomis gyvena šeimos, kokius politinius sprendimus reikėtų priimti, siekiant gerinti šeimų ir vaikų padėtį. Išsakyta viltis, kad tokie susikimai taps tradicija.
 
Parengė
Socialinių reikalų ir darbo komiteto biuro patarėja
Asta Dolmantienė ( tel. (8 5) 2396822)