Socialdemokratai ragina neskubėti ir racionaliai įvertinti ministrės darbą
 
2013 m. gegužės 23 d.
Socialdemokratai ragina neskubėti ir racionaliai įvertinti ministrės darbą
 
Lietuvos socialdemokratų partija išreiškia solidarų palaikymą Ūkio ministrei Birutei Vėsaitei ir ragina jos darbus vertinti ne pagal viešumoje opozicijos formuojamą įvaizdį, bet palaukti pačios ministrės paaiškinimo ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įvertinimo.
Pastaruoju metu ministrės atžvilgiu užplūdusi kritika prasidėjo tuomet, kai ji pradėjo iš esmės spręsti susikaupusias problemas ir norėdama pertvarkyti šilumos ūkį, ryžtingai ėmėsi iniciatyvos perskirstyti iki 600 mln. litų, kuriuos būtų reikėję grąžinti Europos Sąjungai.
 
„Geriausia ministrams nieko nedaryti ir tylėti – tada jie nebūtų kaltinami”, – komentuoja LSDP pirmininkas Premjeras A. Butkevičius.
 
Partija taip pat tikisi koalicijos partnerių pamatuoto situacijos vertinimo. Skubotas pasmerkimas gali sukurti valstybėje precedentą, kai patyčių kultūra gali persimesti į politiką ir pradėti diktuoti politinius sprendimus. Turime laiku užkirsti kelią tokiam precedentui.
 
Partijos pirmininkas, Premjeras A. Butkevičiaus, suprasdamas visą situaciją palaiko ministrę, tačiau siekdamas, kad skaidrumo ir viešumo nurodė Vyriausybės kancleriui kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl ūkio ministrės B. Vėsaitės skrydžio į Kazachstaną.
 
 
LSDP informacijos centras
Tel. 8 612 01274