Skelbiamas papildomas baleto “Gulbių ežeras” ant Galvės ežero” pasirodymas: jį sušoks Sankt Peterburgo Marijos teatro žvaigždės
PRANEŠIMAS SPAUDAI
Vilnius, 2013 m. gegužės 27 d.
Stulbinanti, bet kartu ir laukta sėkmė. Į didingiausią metų premjerą トGulbių ežerą” Galvės ežere” bilietai išpirkti per dešimt dienų.
Unikalaus projekto rengėjams nebeliko nieko kito: tik skelbti papildomą pasirodymą. トVos gimęs projektas tampa visų laikų didžiausiu baleto festivaliu: Trakuose birželį pasirodys net keturių pasaulio garso teatrų artistai”, – ne be pasididžiavimo kalba unikalaus projekto meno vadovė Tatjana Sedunova.
Ir nieko nelaukdama pristato: papildomas pasirodymas rengiamas birželio 30 dieną. Ir ne bet koks: scenoje pasirodys garsiausias Sankt Peterburgo Marijos teatro primarijus Jevgenijus Ivanchenko kartu su Sankt Peterburgo baleto teatro trupe. 
Tai, kad į Lietuvą pavyko pakviesti ryškiausią Marijos teatro žvaigždę Jevgenijų Ivanchenką, projekto meno vadovė vadina neįtikėtina sėkme. トBirželį Lietuvoje viešės trys primarijai, kurie patenka į geriausių pasaulio šokėjų dešimtukus”, – sako T. Sedunova.  
O Sankt Peterburgo baleto teatro primabalerinos Irinos Kolesnikovos nekantriai laukia viso pasaulio didžiosios baleto scenos. Primabalerinos sugebėjimais stebisi ne tik baleto gerbėjai iš Europos, bet gausūs plojimai lydi jos pasirodymus ir Naujojoje Zelandijoje, Pietų Afrikoje, Pietų Korėjoje, Kinijoje ir kt.
Išskirtinė ir trupė: visame pasaulyje garsi baleto trupė aktyviai gastroliuoja ne tik Europoje, bet ir JAV. Pastarojoje トGulbių ežeras” tradicinėse erdvėse buvo parodytas net 40 kartų, nors iš pradžių buvo planuoti vos aštuoni pasirodymai.
Senojoje Lietuvos sostinėje pirmą kartą šalies istorijoje klasikinis Piotro Čaikovskio baletas トGulbių ežeras” bus atliktas tiesiog ežere.
トTai, kad tą patį spektaklį šoks atskiros trupės – neįtikėtinas iššūkis, – aiškina T. Sedunova. – Būtų paprasčiau du spektaklius atlikti tiems patiems artistams. Tačiau mes nusprendėme, kad Lietuvos žiūrovai verti daugiau ir pakvietėme dar dviejų teatrų baleto šokėjus.”
Birželio 29 d. įvyks metų projekto トGulbių ežeras” ant Galvės ežero” premjera, kurioje pasirodys Maskvos Didžiojo teatro primabalerina Jekaterina Krysanova ir primarijus Dmitrijus Gudanovas. Jiems talkins Baltarusijos Didžiojo baleto teatro trupė, kurios repertuare – daugiausiai klasikiniai pastatymai, o P. Čaikovskio トGulbių ežeras” yra tarsi trupės vizitinė kortelė.
トTai visame pasaulyje labiausiai vertinamos rusiškos baleto mokyklos atstovai. Ir tai daug ką pasako. Apskritai, paskutinėmis birželio dienomis Lietuva taps pasaulio baleto sostine”, – įsitikinusi T. Sedunova. 
Bilietus į unikalų baleto renginį トGulbių ežeras” ant Galvės ežero” platina トTiketa”. Bilietai į papildomą spektaklį jau prekyboje. Bilietų kaina – nuo 93 litų.
Apie projektą
トGulbių ežeras” ežere Lietuvoje bus parodytas pirmą kartą. Turbūt nėra pasaulyje teatro, kuriame nebūtų buvęs pastatytas šis baletas, tačiau Trakuose klasikinis baletas pakeis veidą ir persikels į netradicinę erdvę: taip mes iššūkį nusistovėjusiai nuostatai, kad baletą galima žiūrėti tik uždaroje salėje.
Prieš spektaklį Trakuose tris paras dirbs keliasdešimties technikų komanda – ketinama sukonstruoti pontoninį plaustą, ant jo – specialią sceną, garso, vaizdo ir šviesos techniką. Spektaklis prasidės, kai ims temti, o įspūdinga Trakų pilies dekoracija ir apšvietimas sukurs nepakartojamą pasaką. Pasaką kurs ir meistriški baleto meistrai bei vienoms ryškiausių pasaulio baleto žvaigždžių patikėtos pagrindinės spektaklio partijos.
Baleto žiūrovams bus sumontuotos specialios tribūnos apžvalgos aikštelėje prieš pilį. Bus įrengta ir speciali išskirtinių svečių tribūna primenanti operos ir baleto teatruose esančias ložes.
Siužetas – tarsi specialiai Trakams
Pirmas veiksmas prasideda gamtos scenomis: ežeras miško glūdumoje. Išlipdamos į krantą, gulbės virsta merginomis. Zygfrydas, pakerėtas gulbių karalienės grožio, nuleidžia arbaletą. Odeta jam papasakoja, kad gulbėmis merginas pavertė piktasis burtininkas. Zygfrydas prisiekia jai amžiną meilę.
Antras veiksmas persikelia į pilį. Čia vykstančioje puotoje viena po kitos Zygfrydui pristatomos gražuolės, tačiau tokios, kuri jį sudomintų, nėra. Princo širdyje ir mintyse – vien Odeta. Vėliau veiksmas rutuliojasi naktį ant ežero kranto. Kai blogis nugalimas, laimingus Odetą ir Zygfrydą nušviečia kylančios saulės spinduliai. Nuo šiol jų laukia gyvenimas, meilė ir laimė.