Šiuolaikinio cirko spektaklyje – naujas oro akrobatas ir klounai iš gatvės
Paaiškėjo pastaruoju metu Kauno gatvėse pasirodančių nebylių kostiumuotų žmonių asmenybės. Tai – artėjančio spektaklio トMaja” personažai Polineikas, Pitija ir Faustys, kurie kvietė į Birželio 8-9 dienomis Kaune vyksiantį Šiuolaikinio cirko festivalį. Pirmąją jo dieną Girstučio kultūros centre įvyks トMajos” premjera, antrąją – Gatvės cirko popietė, kurioje pasirodys keletas atlikėjų iš didžiųjų Lietuvos miestų.
Spektaklį トMaja” teatro režisūrą studijuojantis Gildas Aleksa nutarė statyti supratęs, kad šiuolaikinio cirko žanras siūlo absoliučiai neribotas kūrybos galimybes, o Lietuvoje tuo naudojasi labai nedaugelis. Iki šiol statyti keletas Manto Markevičiaus spektaklių (トStebuklingas medis”, トNėra laiko”), trumpai rodytas Alekso Lemperto pasirodymas. Kelis Rugsėjus iš eilės Menų spaustuvė pristato トNaujojo cirko savaitgalį”, kuriame pasirodo šiuolaikinio cirko kūrėjai iš visos Europos.
Kauniečių kuriamą spektaklį drauge su G. Aleksa kuria Škotijoje choreografiją studijavusi Agnė Auželytė, studijos トUgnies ratas” fakyrai, teatro trupės トTeatronas” nariai bei muzikančių kvartetas. Čia pasakojama apie merginą vardu Maja, kuri išgyvena tą patį, ką ir bet kuris žmogus, tačiau viską suvokia ir mato taip, kaip daugelis tik svajoja matyti. Spektaklio personažų improvizacijas ir drauge anonsą bus galima pamatyti Birželio 1 dieną 18 valandą festivalyje トBe stogo” ant Kauko laiptų.
Neseniai į トMajos” kūrybinę grupę įsijungė oro akrobatas Konstantin Kosovec, įkūręs studiją トUgnies ženklai” ir dalyvavęs Richardo Wagnerio operos トSkrajojantis olandas” (rež. Francesca Zambello), šokio spektaklio トSonia” (chor. Jekaterina Deineko) bei MIDI roko operos ト404: Heaven not found” kūrime.
Birželio 9 dieną žiūrovai kviečiami tęsti festivalį Ryšių kiemelyje 837, kur nuo 15 valandos vyks Gatvės cirko popietė. Čia juos pasitiks retro stiliaus artistai, o scenoje prisistatys šiuolaikinio cirko atlikėjai iš didžiųjų Lietuvos miestų. Po renginio visi kviečiami pasilikti Ryšių kiemelyje ir dalyvauti festivalio uždarymo vakarėlyje.
Gegužės 29 dieną bus galima įsigyti bilietus į spektaklio トMaja” premjerą po 19 litų. Bilietus platina bilietai.lt.
Teatrono informacija