Šiuolaikinio baleto gerbėjus kviečia “Kūrybinis impulsas II”
Tik ką baigęs sezoną baleto トČiurlionis” premjera, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras vasarą pasitinka su naujų choreografinių kompozicijų projektu トKūrybinis impulsas II”. Birželio 2 d. 19 val. dviejų dalių koncerte jauni choreografai pristatys dešimt kompozicijų.
Kaip spaudos konferencijoje sakė LNOBT generalinis direktorius Gintautas Kėvišas, prieš metus pradėtas rengti トKūrybinis impulsas” nurodė pažangos kelią, išlaisvinusį visos LNOBT baleto trupės kūrybiškumą. トProjektą ketiname plėtoti ir toliau, tad bus ir trečias, ketvirtas トKūrybinis impulsas” ir t. t. Ši iniciatyva negali būti vienkartinė.”
Teatro vadovas pažymėjo, kad tai – labai svarbi teatro kūrybinė iniciatyva, kuri turi būti plėtojama daugelį metų.
LNOBT Baleto trupės meno vadovas ir トKūrybinio impulso” iniciatorius Krzysztofas Pastoras taip pat pabrėžė kūrybiškumo reikšmę: トTai labai svarbus kiekvienos trupės bruožas, jį privalu puoselėti. Pirmasis トKūrybinis impulsas” pernai pranoko mano lūkesčius. Projektas pareikalavo iš dalyvių daug darbo, pastangų, laiko, bet publikos buvo priimtas labai šiltai.”
Pasak K. Pastoro, pagrindinis tikslas ir svajonė – atrasti žmonių, naujų choreografijos talentų, kurie grįs baleto ateities kelią. トŠis projektas galėtų turėti išties didelę ateitį. Galima būtų rengti pasikeitimus, bendrus choreografinius projektus su Varšuvos ir Amsterdamo baleto trupėmis, nors tai kol kas – tik tolimi planai,” – sakė Lietuvos baleto vadovas.
K. Patoras pasidžiaugė praeitų metų トKūrybinio impulso” sklaida: programa buvo parodyta M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre vykusiame koncerte, o Martyno Rimeikio kompozicija トBelaukiant Godo” – ne tik apdovanota kaip geriausia トKūrybinio impulso I” choreografija, bet ir parodyta tarptautiniame festivalyje トNaujasis Baltijos šokis” greta kitų žymių choreografų darbų.
Šiai metais Martynas Rimeikis sukūrė miniatiūrą トKelionė” pagal Maxo Richterio muziką. Pasak jaunojo choreografo: トTai abstrakti kompozicija. Ieškodamas temos ir plastinės išraiškos pirmiausia galvojau, ką pats norėčiau matyti scenoje. Tai labiau šiuolaikinis šokis,” – teigė jaunasis menininkas.
Projekto naujokė Greta Gylytė pristato kompoziciją トNežinomybė” pagal Lino Strockio muziką. トKurti labai padėjo muzika. Žinoma, buvo krizių, kai žinijau, ką noriu pasakyti, bet nežinojau – kaip. Ši kompozicija – apie trijų sumišusių žmonių jausmus. Pati esu patyrusi tokią situaciją,” – teigė projekto debiutantė.
 
Igoris Zaripovas, pristatydamas drauge su Olga Konošenko sukurtą kompoziciją トTiktai tau”, teigė, kad joje svarbu – ir kostiumai, ir muzika. I. Zaripovas neatsisako klasikinio baleto raiškos, balerinos šoks su puantais. Tuo galima buvo įsitikinti, Olgai Konošenko ir Ernestui Barčaičiui pademonstravus fragmentą iš kompozicijos トTiktai tau”. Beje, praeitų metų I. Zaripovo トElegiją” šokusi Haruka Ohno buvo apdovanota kaip geriausia トKūrybinio impulso I” atlikėja.
Pasak baleto trupės meno vadovo, šis projektas svarbus ne tik tiems, kas bando kurti choreografiją, bet ir ją atliekantiems: tai galimybė šokėjams išbandyti jėgas kitokiame amplua. Mat baleto trupės pagrindą sudaro klasika ir jos neketinama atsisakyti.
Taip pat koncerte トKūrybinis impulsas II” savo kūrybą pristatys LNOBT Baleto trupės šokėjai Davidas Isaacas Evansas (トŠukės” pagal Philipo Glasso muziką), Vaida Šniurevičiūtė (トNejuokaukit, nėra žodžio MES” pagal Jono Hopkinso muz.) ir Živilė Baikštytė (トFeliformia” pagal Chancha Via Circuito muz.). Projekte dalyvauja ir šiuolaikinio šokio srityje dirbančios choreografės Erika Vizbaraitė (トVandenyje” pagal Ritos Mačiliūnaitės muz.), ᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲᆲLoreta Juodkaitė (トĖjimas” pagal Pierre’o Favre’o, Tamijos Valmont ir Pedro Tudelos muz.), svečiai iš Baltarusijos Julija Diatko ir Konstantinas Kuznecovas (トFado” pagal Dulce Pontes muz.), Olegas Gabyševas (トMacho” pagal Ray Barreto muz.).
Šoks daugelis LNOBT baleto trupės narių bei svečiai: Rūta Juodzevičiūtė, Andrius Žužžalkinas, Živilė Baikštytė, David Olero, Aleksandra Ivanova, Genadijus Žukovskis, Eligijus Butkus, Haruka Ohno, Grytė Dirmaitė, Julija Turkina, Olga Lopatčenkova, Kristina Gudžiūnaitė, Ignas Armalis, Inga Cibulskytė, Voicechas Žuromskas, Laimis Roslekas, Žilvinas Beniuševičius ir kiti. Projekto koordinatorė Jelena Lebedeva.