Šiauliečių spektaklyje „Krioklys po ledu” skambės laikui nepavaldūs eilėraščiai ir muzika
 
 
Pranešimas spaudai, 2013-05-20
Šiauliečių spektaklyje „Krioklys po ledu”  skambės laikui nepavaldūs eilėraščiai ir muzika
Gegužės 22 d. 18 val.  Lietuvos teatro sąjungoje svečiuosis poezijos ir muzikos spektaklis „Krioklys po ledu” pagal Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato A.A.Jonyno eiles.  Daugiau kaip valandą sceną poezija ir muzika užpildys Šiaulių dramos teatro aktorius Sigitas Jakubauskas, būgnininkas Gintautas Gascevičius, gitaristas Eligijus Žilinskas ir klavišininkas Gintaras Dzidolikas.
Poezijos ir muzikos spektaklį „Krioklys po ledu” pristato žinomi atlikėjai. S.Jakubauskas – Šiaulių dramos teatro aktorius, 1996 metais pelnęs aukščiausią šalies aktorinio meistriškumo apdovanojimą „Kristoforą”, 2011 m. – Auksinį scenos kryžių, ne kartą išrinktas metų aktoriumi Šiauliuose. Lietuvai jis pažįstamas kaip vieno pagrindinių vaidmenų atlikėjas seriale „Naisių vasara”. Pasak spektaklio idėjos autoriaus  S. Jakubausko, A. A. Jonyno kūryba labai artima, melodinga, ritmiška – tiesiog muzikinė poezija. Jonynas plėtoja eilėraštį kaip muzikinę improvizaciją, žaisdamas garsų sąskambiais ir melodingais pakartojimais, pereidamas į kintantį džiazo ir bliuzo ritmą, sukurdamas nepertraukiamo muzikinio bangavimo magiją.
G .Gascevičius – muzikantas, būgnų virtuozas, įvairių muzikinių projektų organizatorius, bendraautoris, grupių „Bix” ir „Kitava” būgnininkas. Kitas poezijos ir muzikos spektaklio „Krioklys po ledu” atlikėjas E.Žilinskas taip pat yra „Kitavos” narys. Šis gitaristas yra grojęs ne vienoje grupėje, dirbo muzikinėse įrašų studijose kaip garso režisierius, aranžuotojas, taip pat kino, televizijos, koncertų įgarsinimo srityse, yra žinomas kaip įvairių muzikinių projektų dalyvis. G.Dzidolikas – žinomas klavišininkas, garso įrašų studijų aranžuotojas, programuotojas, kompozitorius ir atlikėjas.
Prieš daugelį metų S. Jokubauskas su šiauliečiais muzikantais buvo pastatę A. A. Jonyno poemą „Larisa”. Tai buvo pirmas toks projektas, sulaukęs pasisekimo ir Lietuvoje, ir Lenkijoje. „Dabar vėl nusprendėme grįžti prie šio žanro. Ir nieko geresnio už A. A. Jonyną neradau. Kai kam tai nuskambės kaip nostalgiškas jaunystės prisiminimas, o kai kam bus gražus atradimas. Tie eilėraščiai yra amžini, kaip būna amžinos dainos, amžina muzika”, – teigia S. Jakubauskas.
Eilėraščių rinktinės „Krioklys po ledu” autorius A. A. Jonynas yra poetas, vertėjas, Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas. Išleido vienuolika eilėraščių rinkinių, parašė pjesę „Cirkas yra cirkas”, kuri pastatyta Vilniaus „Lėlės” teatre. A. A. Jonynas yra Lietuvos rašytojų sąjungos, Lietuvos PEN centro narys. 2011-aisiais išrinktas Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininku.
Nors kūrybinga šiauliečių komanda su šiuo spektakliu apvažinėjo ne vieną Lietuvos miestą, tik šį kartą Lietuvos teatro sąjungoje šis renginys bus NEMOKAMAS.