Sėkminga Lietuvos kartingo akademijos pradžia
2013.05.14
Vilniaus „Plytinės“ kartodrome įvykęs pirmasis Lietuvos kartingo akademijos renginys, tapo gerų emocijų savaitgaliu ne tik jauniesiems lenktynininkams, bet ir jų treneriams. Pirmą kartą mūsų šalies automobilių sporto istorijoje Tarptautinės automobilių sporto federacijos instituto (FIA Institute), Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) ir Lietuvos kartingo federacijos (LKF) rengiamos jaunųjų lenktynininkų sportinio meistriškumo ir saugaus lenktyniavimo Akademijoje dalyvauja 20 perspektyviausių 7-12 metų amžiaus kartingo lenktynininkų.
 
Teisingų lenktyninių trajektorijų suvokimas, lenkimų scenarijus, signalinių vėliavų žinių patikrinimas, vizualinės informacijos apdorojimo greičio testas – tai tik keletas paskaitų temų ir užduočių, kurias teko atlikti Akademijos dalyviams. „Tikrai nesitikėjome, kad vaikai bus tokie geidžiantys specifinių lenktynėse pritaikomų žinių. Nors dienotvarkė buvo labai įtempta, vykdyti ne tik teoriniai, bet ir praktiniai užsiėmimai, dalyviai tiesiog bėgte rinkdavosi į kiekvieną užduotį. Net ir pertraukų metu netilo klausimai ir diskusijos“,- džiaugėsi treneriai Jonas Dereškevičius ir Jonas Gelžinis.
 
Akademijos organizatorius nustebino ir tai, kaip greitai sportininkai keičia ir kitus savo įpročius. Dalyvių parke nebuvo matyti užkandžiaujančių traškučius ir geriančių saldžiuosius vaisvandenius. Laikydamiesi sportinio režimo, visi lenktynininkai visas dienas skanavo pagal sporto klubo „Forum Fitness“ trenerio Karolio Šarkausko rekomendacijas paruoštus pietus. „Subalansuotas maistas, tinkamai parinkti gėrimai yra ne mažiau svarbus lenktynininko meistriškumo didinimo elementas“,- neabejojo treneris ir lenktynininkas Jonas Gelžinis, šiuo metu pirmaujantis Didžiosios Britanijos Porsche Carrera Taurės lenktynėse
 
Akademijos dalyvius pasveikinęs Lietuvos automobilių federacijos prezidentas Gintaras Furmanavičius neslėpė džiaugsmo matydamas tiek talentingų sportininkų, kurie ateityje įsilies į ralio, žiedinių lenktynių ar kitų automobilių sporto šakų dalyvių gretas. „Jaučiuosi lyg stebėdamas sumažintą Formulę 1. Vaikai trasoje pasiekia virš 100 km/h greitį, tačiau puikiai matosi, jog jie situaciją visiškai kontroliuoja, labai greitai įsisavina visas naujas žinias“,- kalbėjo G.Furmanavičius.
 
Kitas Lietuvos kartingo akademijos renginys įvyks jau birželio pradžioje. Visi sportininkai rinksis į fizinio pasirengimo stovyklą. O artimiausiomis dienomis didžioji jų dalis vėl ners į varžybų sūkurį. Jau šį savaitgalį užvirs Lenkijos ir Baltijos šalių čempionatų kovos.
 
Darius Grinbergas +37068538823 dariusg@racing.lt  Baltupio 167c, Vilnius