Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas priėmė naująjį Italijos ambasadorių Lietuvoje
 
2013 M. LIETUVA PIRMININKAUS ES TARYBAI
 
2013 m. gegužės 24 d. pranešimas VIR
 
Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas priėmė naująjį Italijos ambasadorių Lietuvoje
Šiandien, gegužės 24 d., Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas priėmė naująjį Italijos Respublikos ambasadorių Lietuvoje Stefaną Mariją Taljanį de Markijo (Stefan Maria Taliani de Marchio).
Susitikime naujasis ambasadorius pažymėjo, kad Lietuvą ir Italiją sieja puikūs ryšiai politinėje, saugumo, kultūros ir kitose sferose. Ambasadorius išreiškė siekį dar labiau sustiprinti abiejų valstybių parlamentų ryšius, kaip numato 1999 m. pasirašytas Parlamentinio bendradarbiavimo tarp Lietuvos Respublikos Seimo ir Italijos Respublikos Atstovų Rūmų protokolas. Stefanas Marija Taljanis de Markijo taip pat teigiamai įvertino Lietuvos pasirengimą pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai.
Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas susitikime išreiškė padėką Italijos vyriausybei dėl išspręsto Villa Lituania klausimo, kuris Lietuvai svarbus ir simboline prasme.  „Džiaugiuosi, kad esu pirmasis Italijos ambasadorius, kuriam netenka kalbėti apie šią problemą”, – teigė ambasadorius. Jis patikino, kad susitarimo ratifikavimo procedūra Italijos parlamente neužtruks.
Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas teigė remiantis glaudesnio Italijos ir Lietuvos parlamentų bendradarbiavimo idėją, juolab, kad Seime veikia gausi tarpparlamentinių ryšių su Italija grupė. Susitikime aptarti artėjančio Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai, Rytų partnerystės, energetinio saugumo ir kiti klausimai.
 
Seimo Pirmininko sekretoriatas, tel. (8 5) 239 6002