Seimo Pirmininkas V. Gedvilas su pirmuoju pavaduotoju V. Gapšiu aplankė geležinkelių miestą – Radviliškį

2013 M. LIETUVA PIRMININKAUS ES TARYBAI
 
2013 m. gegužės 14 d. pranešimas VIR
Gegužės 10 d., penktadienį, Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas su pirmuoju pavaduotoju Vytautu Gapšiu, lydimi Seimo narės Zitos Žvikienės, susisiekimo viceministro Sauliaus Girdausko ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovybės, keleiviniu traukiniu Vilnius–Šiauliai vyko į Radviliškį.
Kelionės metu AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovybė išsamiai pristatė šiandieninę situaciją ir plėtros strategijos apžvalgą. Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas pasidžiaugė valstybei priklausančios AB „Lietuvos geležinkeliai“ veiklos rezultatais bei perspektyvomis. „Mano nuomone, Nepriklausomybės metais valstybė, neatsižvelgusi į perspektyvą, be pagrindo privatizavo daug strategiškai svarbių įmonių, tokių kaip „Alita“, „Mažeikių nafta“, „Lietuvos dujos“. Šiandien stebint „Lietuvos geležinkelių“ pažangą, tenka konstatuoti, kad daug įmonių galėjo pasiekti kur kas daugiau, jei kai kurie sprendimai, prieš juos priimant, būtų geriau apsvarstyti“, – teigė jis.
Seimo  Pirmininkas ir jį lydintys asmenys maloniai bendravo su traukiniu vykusiais žmonėmis.
Radviliškyje Seimo atstovai aplankė lokomotyvų depo TP-3 cechą, prekinių vagonų depo atnaujinimo, surinkimo ir dažymo cechus. Vėliau Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas su jį lydinčiais asmenimis susitiko su Radviliškio geležinkelio stoties darbuotojų, AB „Lietuvos geležinkeliai“ Radviliškio prekinių vadovų depo,  AB „Lietuvos geležinkeliai“ Radviliškio lokomotyvų depo profesinėmis  sąjungomis ir darbuotojais.
Kalbėdamas susirinkusiems geležinkeliečiams Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas pasidžiaugė įmonės vadovų profesionalumu, jų inovatyviomis idėjomis, protingomis, toliaregiškomis investicijomis į infrastruktūrą ir ypatingu dėmesiu dirbančiųjų gerovei užtikrinti. „Esu sužavėtas aplankytuose cechuose esama tvarka ir švara. Visi darbuotojai pasitempę, geros nuotaikos, atsidavę darbui. Jūsų įmonė – pavyzdys visam Lietuvos verslui ir kitoms valstybės įmonėms. O Radviliškis – pagrįstai gali vadintis geležinkeliečių miestu, nes būtent geležinkelis buvo ir yra pagrindinis ne vienos šeimos ar net ne vienos kartos „maitintojas“, – sakė jis. Susitikimo metu Seimo Pirmininkas G. Petkevičaitės-Bitės medaliu už filantropišką veiklą apdovanojo AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinį direktorių dr. Stasį Dailydką. Vien per praėjusius ir šiuos metus paramai AB „Lietuvos geležinkeliai“ skyrė po 4 mln. litų, o dviem svarbiausioms Lietuvos krepšinio komandoms – po pusė mln. litų.
Apžvelgdamas bendrą Lietuvos situaciją Seimo Pirmininkas ypatingą dėmesį skyrė energetikos klausimams. Pasak jo, turima studija apie pagrindinius energijos šaltinius – naftą, dujas ir elektrą – lems atitinkamus sprendimus. Energetikos klausimai – aktualūs visuomenei, todėl reikia žmonėms viską išaiškinti, kalbėtis, diskutuoti, kaip yra, pavyzdžiui, skalūninių dujų atveju.
Vytautas Gapšys pabrėžė, kad šis vizitas – dar anksčiau užsimezgusio bendradarbiavimo tęsinys. „Bendravome tuomet, kai buvome opozicijoje, esu tikras, kad produktyviau bendrausime ir dabar. Įmonės „Lietuvos geležinkeliai“, kaip strateginio vieneto svarba, akivaizdi. Krizinis laikotarpis buvo sudėtingas mums visiems, tačiau negalime nuolat tuo gyventi. Turi būti skatinamos investicijos ir atsinaujinimas. Mes, Seimo nariai, stengsimės, kad ši įmonė klestėtų ir būtų naudinga ir čia dirbantiems žmonėms,  ir valstybei“, – sakė Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas.
Seimo atstovai susitiko su Radviliškio rajono meru Dariumi Braziu ir savivaldybės administracijos atstovais. Meras išreiškė pageidavimą su Seimo vadovybe susitikti ateityje ir aptarti Radviliškio problemas.
 
Seimo Pirmininko sekretoriatas, tel. (8 5) 239 6002­­­­­­­­­­­­­