Seimo opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus pareiškimas
(2013-05-27)
Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, kaip ir visa Lietuva, su nerimu stebi po parlamento rinkimų besiklostančią politinę situaciją Gruzijoje.
Nepaisant daugsyk išreikšto geranoriško Europos Sąjungos valstybių susirūpinimo ir daugkartinių raginimų Gruzijos politikams susitelkti bendriems eurointegracijos tikslams, Lietuva bei kiti Gruzijos partneriai ir toliau gauna informaciją apie Tbilisio taikomas spaudimo priemones Gruzijos opozicijai. Buvusio Gruzijos Ministro pirmininko, opozicijos lyderio Vano Merabišvilio, buvusio sveikatos ir socialinės apsaugos ministro Zurabo Čiaberašvilio ir daugiau nei šimto buvusios Vyriausybės tarnautojų sulaikymas nuo praeitų rinkimų kelia įtarimus dėl selektyvaus teisingumo problemų šalyje. Ypač daug nerimo kelia perdėtų ir nepagrįstų teisinių priemonių, tokių kaip ikiteisminis sulaikymas, taikymas vienam svarbiausių demokratinės opozicijos lyderių Vano Merabišviliui. Tai leidžia manyti, kad šiomis priemonėmis siekiama ne teisingumo įgyvendinimo, o politinio susidorojimo su opoziciniu Vieninguoju nacionaliniu judėjimu, ir kad kovojama ne pamatuotomis teisinėmis, bet propagandinėmis viešųjų ryšių priemonėmis. Gruzijos bičiulius tai verčia manyti, kad per pastaruosius mėnesius situacija šioje Rytų Partnerystės valstybėje nepagerėjo ir kad Gruzijos valdžia tolsta nuo demokratinėje Europos erdvėje priimtų standartų.
Jei Tbilisis nereaguos į nuolatinius Europos Sąjungos valstybių politikų ir diplomatų siunčiamus signalus bei neužkirs kelio selektyvaus teisingumo taikymui šalyje, Gruzija pradės tolti nuo savo eurointegracinių siekių ir planuojamų gerų rezultatų per šių metų lapkričio mėnesį vyksiantį Rytų Partnerystės Viršūnių susitikimą Vilniuje.
Lietuva, besąlygiškai remdama Gruzijos nepriklausomybę, teritorinį vientisumą, demokratizaciją ir sparčią integraciją į pagrindines euroatlantines struktūras, ragina Tbilisį užkirsti kelią demokratijos ir teisės viršenybės principų pažeidimams šalyje bei likti ištikimam šių metų kovo mėnesio 7 d. Gruzijos valdančiųjų  bei opozicijos pasirašytoms bendroms nuostatoms dėl vieningos Gruzijos ateities.