Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „Pradėkime planuoti geoterminės jėgainės sugrąžinimą į Klaipėdą”

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „Pradėkime planuoti geoterminės jėgainės sugrąžinimą į Klaipėdą”

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „Pradėkime planuoti geoterminės jėgainės sugrąžinimą į Klaipėdą”

 

Praėjus kiek daugiau nei metams po UAB „Geoterma” veiklos sustabdymo, pagrindinis įmonės akcininkas – VĮ „Turto bankas” paskelbė, kad inicijuoja įmonės bankrotą. Bankroto metu planuojama nurašyti įmonės skolas ir atskirti geoterminės jėgainės įrenginį nuo įmonės. Liberalas Simonas Gentvilas pasidžiaugė, kad tokio sprendimo dėka unikali geotermijos veikla Lietuvoje ir Klaipėdoje bus išsaugota.

„Dar 2017 m. sustabdžius UAB „Geoterma” veiklą, sudarėme laikinąją parlamentarų grupę, kurios tikslas buvo surasti tinkamiausią sprendimą geotermijos veiklai prikelti. Apmaudu, kad jėgainės turtas daugiau nei metus buvo tiesiog konservuojamas, neieškant sprendimų. Tačiau galima pasidžiaugti, kad klaipėdiečių Seimo narių ir Finansų ministerijos pastangomis išeitis visgi surasta”, – išgirdęs VĮ „Turto bankas” sprendimą, džiaugėsi S. Gentvilas.

Parlamentaro teigimu, inicijuoti UAB „Geoterma” bankroto procedūrą yra sveikintinas sprendimas, kuris išgelbės įmonę nuo smaugiančių skolų ir leis išsaugoti valstybės nacionaliniam saugumui  svarbų turtą. S. Gentvilas viliasi, kad bankroto procedūras pavyks užbaigti iki 2019 m. pabaigos ir geoterminės jėgainės įrenginius Vyriausybės nutarimu perduoti Klaipėdos miesto savivaldybei.

Parlamentaras įžvelgia didelį geotermijos potencialą ir ragina Klaipėdos savivaldybę ir Klaipėdos universitetą jau dabar pradėti planuoti geoterminės jėgainės sugrąžinimą į Klaipėdos šilumos gamintojų ratą.

„Geologai yra įvertinę, kad geoterminės energijos ištekliai regione yra praktiškai neriboti, o po žeme – dešimt kartų didesni nei Klaipėdos regiono poreikiai, todėl galima mąstyti ir apie platesnį vandens panaudojimą. Ypač, kai 500 kilometrų spindulių nuo Klaipėdos nėra tokio geoterminio vandens, kuris galėtų būti panaudotas sveikatinimo paslaugoms, šilumos energijos gamybai, krevečių ar kosmetikos produktų gamybai”, – vardijo geoterminio vandens pranašumus S. Gentvilas, pridurdamas, kad Klaipėdos universitete dr. Lolitos Rapolienės atlikti tyrimai įrodė netikėtas gydomąsias geoterminio vandens savybes.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42 168, el. p. simonas.gentvilas@lrs.lt

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119596 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>