Seimo nario R. J. Dagio pranešimas „Ar manipuliuodama vaiko teisėmis, valstybė turi teisę griauti šeimas?”
 
2013 M. LIETUVA PIRMININKAUS ES TARYBAI
 
2013 m. gegužės 20 d. pranešimas VIR
 
Seimo nario R. J. Dagio pranešimas „Ar manipuliuodama vaiko teisėmis, valstybė turi teisę griauti šeimas?”
 
Šiandien spaudos konferencijoje Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Rimantas Jonas Dagys atkreipė dėmesį į rytoj Seime svarstomus parlamentarių Rimantės Šalaševičiūtės ir Onos Valiukevičiūtės Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimų ir papildymų projektus, sukėlusius didelį rezonansą viešojoje erdvėje.
„Konferencijoje dalyvaujantiems visuomeninių organizacijų atstovams suteikiu galimybę išsakyti savo nuomonę klausimais, kurie svarbūs kiekvienam iš mūsų, auginančių savo vaikus. Seimo narių R. Šalaševičiūtės ir O. Valiukevičiūtės įregistruotos įstatymo pataisos sukėlė daug diskusijų. Įdomu tai, kad įvairios pasaulėžiūros visuomenės grupės susivienijo ir panašiai suvokia šio klausimo esmę bei svarbą. Gaila, kad gražiais šūkiais besidangstydami griauname tai, ką su dideliu atkaklumu išsaugojome netgi sovietmečiu ir kas mums leido išgyventi”, – teigė Seimo narys.
Pasak spaudos konferencijos dalyvių, Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų dauguma punktų prieštarauja Vaikų teisių tarptautinei konvencijai, Žmogaus teisių tarptautinei konvencijai bei Lietuvos Respublikos Konstitucijai. Išsamią pataisų analizę pristatė Lietuvos žmogaus teisių asociacijos steigėjas ir signataras Vytautas Budnikas.
Apie tai, jog vaikai mokyklose jau verčiami pildyti vardines anketas apie savo šeimos gerovę, finansinę padėtį bei šeimos narių emocinius ryšius paskelbė facebooko grupės „Neleisime valdžiai grobti mūsų vaikų” moderatorė Aušra Jurėnienė. Ji įsitikinusi, kad šis informacijos rinkimas yra neteisėtas ir gali ateityje pasitarnauti kuriamam vaikų iš šeimų grobimo mechanizmui.
„Parlamentarės savo pataisų pristatyme Seime bei žiniasklaidai įžūliai melavo tiek apie jų esmę, tiek apie kitų šalių praktiką”, – sakė grupės „Neleisime valdžiai grobti mūsų vaikų” įkūrėja, žurnalistė Milda Bartašiūnaitė-Rudalevičienė, spaudos konferencijoje pateikusi įrodymų, kad šios įstatymo pataisos yra inicijuojamos Jungtinių Tautų Organizacijos būstinės siekiant kitų tikslų nei yra deklaruojama.
Pasak konferencijos pranešėjų, pagal minėtas pataisas vos gavusi pranešimą apie smurtą prieš vaiką, apie vaiko išnaudojimą, jo orumo sutrikdymą ar potencialią žalą vaikų teisių tarnyba arba policija turės teisę paimti jį iš šeimos ir apgyvendinti kitoje šeimoje, šeimynoje arba globos namuose. Kokia negrįžtama žala gali būti padaryta vaikui, taip šiurkščiai atplėšiant jį nuo tėvų net ir kelioms dienoms, savo išvadas pateikė psichologė Eglė Mirončikienė.
 
Kontaktams:
Seimo narys Rimantas Jonas Dagys
Tel. (8 5) 239 6688
Rimantas.Dagys@lrs.lt