Seimo nario E. Vareikio pranešimas

2013 M. LIETUVA PIRMININKAUS ES TARYBAI
2013 m. gegužės 27 d. pranešimas VIR
: parlamentaras išrinktas Pasaulio banko ir Tarptautinio valiutos fondo parlamentinio forumo valdybos nariu
Gegužės 23-24 dienomis Azerbaidžano sostinėje vyko Pasaulio banko ir Tarptautinio valiutos fondo parlamentinio forumo 10-oji generalinė asamblėja, kurios metu aptartas Pasaulio banko ir Tarptautinio valiutos fondo programų efektyvumas, krizės įtaka paramai besivystančioms šalims ir paramos programų ateitis. Dalyvavo apie 200 parlamentarų iš viso pasaulio. Lietuvos Respublikos Seimui asamblėjoje atstovavo Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Kęstutis Glaveckas ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Egidijus Vareikis.
Asamblėjos metu vyko ir naujos forumo valdybos rinkimai. Pagal atskiras kvotas rinkti vadinamų donorų šalių, o taip pat Vidurio Rytų, Azijos, Afrikos ir Lotynų Amerikos atstovai, iš viso – 12 narių. Pirmą kartą istorijoje valdybos nariu išrinktas ir Lietuvos atstovas Egidijus Vareikis. Buvęs vienu iš aštuonių kandidatų į penkias vietas, skirtas vadinamoms donorų valstybėms, E. Vareikis pagal surinktų balsų skaičių užėmė trečiąją vietą.
Pasak Egidijaus Vareikio, Lietuvos atstovo išrinkimas į autoritetingos organizacijos valdybą rodo pasitikėjimą Lietuva kaip valstybe, galinčia daryti sprendimus globaliais finansiniais klausimais.
Kontaktams:
Seimo narys
dr. Egidijus Vareikis
Tel. (8 5) 239 6606
Egidijus.Vareikis@lrs.lt