Seimo nario D. Kreivio pranešimas: “Visada nuosekliai kovojau už skaidrumą ir prieš korupciją”

2013 M. LIETUVA PIRMININKAUS ES TARYBAI
2013 m. gegužės 27 d. pranešimas VIR
Reaguodamas į interneto tinklalapyje トAlfa.lt” pasirodžiusią informaciją apie europinės agentūros OLAF sprendimą, kad remiantis Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvada dėl supainiotų Dainiaus Kreivio viešų ir privačių interesų, Europos Sąjungos lėšos, skirtos Karoliniškių ir Ąžuolyno mokyklų renovacijai, buvo panaudotos netinkamai, buvęs ūkio ministras stebisi, kad nėra pateikiama antra nuomonė.
トNoriu pabrėžti, kad pripažindamas savo klaidas visada nuosekliai kovojau ir kovosiu už skaidrumą bei prieš korupciją. Tą parodo mano nuoseklus darbas viešųjų pirkimų skaidrinimo ir Valstybės valdomų įmonių pertvarkymo srityse, kad jos tarnautų ne siauroms interesų grupėms, o Lietuvos žmonėms”, – teigia Seimo narys D. Kreivys.
Buvęs ūkio ministras pažymi, kad OLAF išvada dėl ES lėšų yra grįsta tik VTEK sprendimu, todėl tai nėra koks nors naujas įvykis, o tik priminta sena istorija.
Būdamas ūkio ministru Dainius Kreivys lėšas skyrė ne kažkokioms privačioms bendrovėms, o renovuotinoms mokykloms. Konkursus organizavo ir rangovus atrinko Vilniaus miesto savivaldybė. Todėl D. Kreivys jokios įtakos konkurso rezultatams negalėjo turėti. Parašas skirti europines lėšas mokykloms buvo grynai techninis.
Taip pat pabrėžtina, kad pinigai, skirti mokykloms, niekur nedingo, nes minėtos ugdymo įstaigos yra renovuotos, darbai atlikti tinkamai. Pagal OLAF sprendimą europines lėšas valstybė galės panaudoti kitoms mokykloms renovuoti, nes ES lėšų panaudojimo laikotarpis nėra pasibaigęs, šių lėšų į ES biudžetą grąžinti tikrai nereikės.
トPažymiu, kad finansų ministerija gali teikti apeliaciją OLAF, kuri remiasi tik VTEK išvada. Kitais panašiais atvejais lėšų grąžinti nereikėdavo”, – sako Seimo narys.
OLAF sprendimas Lietuvos valdžios institucijoms yra žinomas jau daugiau nei mėnesį.
Kontaktams:
Seimo TS-LKD frakcijos
Viešųjų ryšių grupė
Tel. (8 5) 239 6275
tsfrakcija@lrs.lt