Seimo nario D. Jankausko pranešimas: “Darbuotojams – nemokamos atostogos, o valstybės institucijų ir įstaigų vadovams – keturis kartus daugiau lėšų premijoms”
 
2013 m. gegužės 15 d. pranešimas VIR
 
Šiandien Seimo Audito komitete, turint tikslą vykdyti parlamentinę kontrolę, buvo svarstoma, kaip panaudojamos Valstybės lėšos. Išaiškėjo skandalingų faktų. Posėdyje dalyvavęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, Audito komiteto pirmininko pavaduotojas Donatas Jankauskas pastebi, kad valstybės institucijų ir įstaigų vadovams yra išmokamos didžiulės premijos ir vienkartinės išmokos. Premijų suma per šių metų pirmą ketvirtį palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu padidėjo net keturis kartus, o savivaldybių, kitų viešojo sektoriaus įstaigų tarnautojams trūksta lėšų atlyginimams sumokėti.
Praėjusią savaitę valdančiosios daugumos atstovai teikė Seimo nutarimo projektus su raginimais Vyriausybei greičiau pristatyti biudžeto tikslinimą, kadangi neturint tam finansinio pagrindo buvo padidinta minimali mėnesinė alga. Dėl to savivaldybėse ir kitose viešojo sektoriaus įstaigose kyla problemų. Neturint pakankamai lėšų atlyginimams, darbuotojai verčiami eiti nemokamų atostogų, atlyginimai vėluoja, tačiau naujai valdžiai tai nė motais, – svarsto Seimo narys. 
トPanašu, kad Vyriausybėje kairė nežino, ką daro dešinė. Seime teikiami projektai, jog trūksta lėšų darbo užmokesčiui, o duomenys, kuriuos gavome Audito komitete, rodo, jog kai kur krizė jau užmiršta, ir vadovai sau leidžia dideles premijas, nors jų darbuotojai verčiami eiti nemokamų atostogų ir laiku neišmokami atlyginimai”, – teigė D. Jankauskas.
Audito komitetas kreipėsi į įstaigas, kurių vadovai daugiausiai išleido premijoms, prašydamas papildomos informacijos. Audito komitetas tyrimą tęs toliau ir reikalaus atsakomybės.
 
Kontaktams:
Seimo TS-LKD frakcijos narys
Audito komiteto pirmininko pavaduotojas Donatas Jankauskas
Tel. 8 698 42 150
Donatas.Jankauskas@lrs.lt