Seimo nario A. Strelčiūno pranešimas

2013 M. LIETUVA PIRMININKAUS ES TARYBAI
2013 m. gegužės 27 d. pranešimas VIR
: VTEK gavo kreipimąsi dėl Vilniaus miesto savivaldybės tarnautojų skrydžio į Kazachstaną kartu su ūkio ministre
Šiandien Seimo nariai Arvydas Anušauskas ir Algis Strelčiūnas bei Vilniaus miesto tarybos narys Vidas Urbonavičius kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl galimai supainiotų Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Valdo Klimantavičiaus ir mero Artūro Zuoko patarėjo Beno Renato Baltusio viešųjų ir privačių interesų.
2013 m. gegužės 21 d. naujienų agentūra BNS ir portalas トDelfi” paskelbė straipsnį, kuriame pranešė, kad kartu su B. Vėsaite トArvi” užsakytu lėktuvu į Kazachstaną skrido dar šeši asmenys, tarp kurių buvo ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Valdas Klimantavičius bei Vilniaus miesto mero patarėjas Benas Renatas Baltusis.
Vadovaujantis VTEK tinklalapyje pateikta Valdo Klimantavičiaus viešųjų ir privačių interesų deklaracija, jis šio skrydžio nustatyta tvarka nedeklaravo, o Benas Renatas Baltusis apskritai nėra pateikęs viešųjų ir privačių interesų deklaracijos.
Seimo nariai ir Vilniaus miesto tarybos narys kreipiasi į VTEK prašydami išaiškinti, ar minėti valstybės tarnautojai, skrisdami į Kazachstaną privačios bendrovės užsakytu lėktuvu ir naudodamiesi tarnybine padėtimi, nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų.
Gitana Kepalaitė
Seimo nario Algio Strelčiūno padėjėja
Tel. (8 5) 239 6608
El. p. gitana.kepalaite@lrs.lt