Seimo narės D. Teišerskytės pranešimas: „2014-ieji Lietuvoje paskelbti Teatrų metais”
 
2013 M. LIETUVA PIRMININKAUS ES TARYBAI
 
2013 m. gegužės 21 d. pranešimas VIR
 
Seimo narės D. Teišerskytės pranešimas: „2014-ieji Lietuvoje paskelbti Teatrų metais”
 
Šiandien Seimas pritarė Liberalų sąjūdžio frakcijos narės Dalios Teišerskytės pasiūlymui 2014 metus paskelbti Teatrų metais. Priimtas Seimo nutarimas įpareigojo Vyriausybę sudaryti Teatrų metų komisiją, kuri iki 2013 m. rugsėjo 1 d. parengtų ir patvirtintų Teatrų metų programą.
Vyriausybei taip pat siūloma 2014 metų valstybės biudžete numatyti lėšų būsimajai Teatrų metų programai įgyvendinti.
„Šiandien Lietuvos teatrui, kuris prieš daugiau nei du dešimtmečius buvo pirmasis valstybės atgimimo šauklys, reikia naujo impulso. Tikiuosi, kad 2014-uosius paskelbus Teatrų metais bus sukurta daugiau spektaklių visuose šalies miestuose, paskatinta nacionalinės dramaturgijos kūryba ir, bene svarbiausia, šalies teatrai taps labiau prieinami lankytojams ir pritrauks naujų žiūrovų”, – sakė Teatrų metų iniciatorė Liberalų sąjūdžio frakcijos narė D. Teišerskytė.
Liberalės teigimu, svarbu siekti, kad kiekvienas Lietuvos teatras 2014 metais žiūrovams pasiūlytų bent po vieną nemokamą spektaklį per mėnesį. Išskirtinės sąlygos pamatyti spektaklius turėtų būti sudarytos vaikų globos namų auklėtiniams ir senjorams, socialiai remtiniems žmonėms ir neįgaliesiems.
D. Teišerskytė mano, kad tvirtinant 2014 metų Teatrų programą reikėtų išsikelti tikslą paskatinti  nacionalinės dramaturgijos vaikams ir paaugliams kūrimą, spektaklių jiems statymą.
„Taip pat manau, kad jau pats laikas ieškoti galimybių pakelti atlyginimus šalies teatruose dirbantiems žmonėms ir ne tik aktoriams. Be to, reikėtų iš naujo apsvarstyti galimybę skirti solidesnes senatvės pensijas garbaus amžiaus sulaukusiems ir žiūrovus anksčiau džiuginusiems artistams”, – sakė D. Teišerskytė.
 
Daugiau informacijos:
Dalia Teišerskytė, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narė
Tel. 8 698 42 281
Dalia.teiserskyte@lrs.lt