Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko A. Paulausko pranešimas: „STT finansavimas rekordiškai mažas”
 
2013 M. LIETUVA PIRMININKAUS ES TARYBAI
 
2013 m. gegužės 15 d. pranešimas VIR
 
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko A. Paulausko pranešimas: „STT finansavimas rekordiškai mažas”
 
Šiandien, gegužės 15 d., Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) svarstė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) 2012 metų veiklos ataskaitą. Pagrindinė išskirta STT problema – rekordiškai mažas finansavimas.
„Finansavimas STT yra nepateisinamai mažas. Darbuotojų darbo krūvis neatitinka gaunamo darbo užmokesčio, o darbų tik daugėja. Pernai tarnyba pradėjo 14 proc. daugiau ikiteisminių tyrimų nei 2011 metais, iš jų vien žmonių skundai ar pareiškimai sudarė beveik 40 proc. visų tyrimų skaičiaus. STT tiria nusikalstamas veikas, susijusias su korupcija. Jei mes valstybėje kovą su korupcija laikome prioritetine, visi pasisakome, kad privalome korupciją naikinti, tad kaip galima instituciją, atsakingą už korupcijos atvejų išaiškinimą, šitaip nuskurdinti”, – susidariusią situaciją komentavo NSGK pirmininkas Artūras Paulauskas.
Anot A. Paulausko, reikia tik dėkoti STT, kad esant minimaliam finansavimui, jų darbo kokybė išliko nepakitusi, nors darbuotojų kaita ir kvalifikacija galėtų sudaryti kliūčių kokybiškam darbui.
„Tarnyba orientuojasi į ypač sudėtingų korupcinių nusikaltimų, darančių didelę žalą Lietuvos valstybei, tyrimą, tad tam reikia tikrai aukštos kvalifikacijos pareigūnų ir atitinkamo finansavimo tiesioginėms funkcijoms vykdyti. Tačiau, kaip gali pareigūnai kelti savo kvalifikaciją, jei tam per metus skiriama tik tūkstantis litų. Natūralu, kad tai daro įtaką darbuotojų kaitai”, – teigia A. Paulauskas.
Komitetui taip pat buvo pristatytos pagrindinės STT veiklos, ateinančių metų Tarnybos biudžeto projektas, šių metų veiklos prioritetai. Komitetas sprendimą dėl STT 2012 metų veiklos ataskaitos žada priimti kito posėdžio metu.
 
 
Daugiau informacijos:
Seimo narys Artūras Paulauskas
Tel. (8 5) 239 6555
El. paštas: arturas.paulauskas@lrs.lt