Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimas:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimas:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimas: „Liberalai apie S. Skvernelio ir D. Gudelio susitikimus: vietoj žadėto skaidrumo Vyriausybę gaubia priešrinkiminis rūkas”

 

Nuo visuomenės slėpdama informaciją apie verslininko ir ryšių su visuomene konsultanto Dariaus Gudelio apsilankymus ir susitikimus su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu ir jo aplinka, Vyriausybė nesilaiko žadėto skaidrumo ir vis labiau klimpsta į interesų konfliktą. Liberalai akcentuoja, kad įsibėgėjant Prezidento rinkimų kampanijai tampa vis sunkiau atskirti, kada premjeras atstovauja visuomenės, o kada – savo asmeniniams politiniams interesams.

„Nerimą kelia tai, kad jau ne pirmą kartą premjero aplinka demonstruoja skeptišką požiūrį į visuomenės teisę žinoti tai, kas vyksta Vyriausybėje. Dar blogiau tai, kad Vyriausybės kanceliarija ignoruoja kompetentingos institucijos – Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos – išaiškinimą, tarsi Vyriausybei bendros taisyklės negaliotų. Lietuva – teisinė valstybė ir Vyriausybė turėtų gerbti kitų institucijų sprendimus ir juos vykdyti”, – Vyriausybės atsisakymą pateikti informaciją ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos išaiškinimo nepaisymą kritikuoja Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Vyriausybė ir toliau slepia S. Skvernelio ir verslininko susitikimus, atsisako pateikti informaciją apie jų turinį, spekuliuoja asmens duomenų apsaugos reglamento terminologija ir nepaiso kompetentingų institucijų nuomonės, kad šie susitikimai apima visuomenės interesą ir teisę žinoti.

„Vietoj žadėto skaidrumo Vyriausybės rūmus vis dažniau apgaubia priešrinkiminis pavasarinis rūkas. Vyriausybės vadovas naudojasi savo padėtimi ir pareigomis, ir meluoja, kad darbo metu su komunikacijos konsultantu pliurpia apie krepšinį ir aktualijas. Kodėl Ministras Pirmininkas švaisto mokesčių mokėtojų lėšas ir darbo metu elgiasi kaip per atostogas? O gal S. Skvernelis dirbo „dvigubu etatu”? Juk štai, kartu su ryšių su visuomene konsultantu visus metus ruošėsi grandioziniam išėjimui į didžiąją politinę sceną – po dažniau nei kartą per mėnesį vykusių nedeklaruotų susitikimų šiuo metu premjeras sėdi ant dviejų kėdžių – Vyriausybės vadovo ir kandidato į Prezidentus”, – D. Gudelio ir Ministro Pirmininko susitikimus vertina liberalų frakcijos narys Eugenijus Gentvilas.

Dažniau nei kartą per mėnesį visus praėjusius metus Vyriausybėje lankėsi ryšių su visuomene konsultantas, padėjęs į valdžią patekti valdančiajai daugumai. Susitikimai su juo į oficialias darbotvarkes neįtraukti. Išaiškėjus nedeklaruotiems susitikimams Vyriausybės vadovas tvirtino, kad jei reikės, D. Gudelis taps jo visuomeniniu konsultantu, o komunikacijos konsultanto įmonė teigia, kad jo apsilankymai Vyriausybėje nėra susiję su jokiais įmonės vykdomais projektais, kaip iš pradžių bandė gintis Ministras Pirmininkas.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnė

Viktorija Čmilytė-Nielsen

Mob. 8 612 57 339

El. p. viktorija.cmilyte@lrs.lt

 

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio frakcijos Seime narys

Eugenijus Gentvilas

Mob. 8 698 42 794

El. p. eugenijus.gentvilas@lrs.lt

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119597 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>