Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimas: liberalai ragina mobiliojo ryšio operatorius patiems blokuoti telefoninių sukčių aparatus
 
2013 m. gegužės 16 d. pranešimas VIR
 
Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai Vitalijus Gailius ir Remigijus Šimašius kreipėsi į visus šalies mobiliojo ryšio operatorius, ragindami imtis aktyvesnių veiksmų blokuojant įtariamų telefoninių sukčių, kurie veikia iš įkalinimo įstaigų, aparatus.
Seimo nariai siūlo, kad, nelaukiant planuojamų permainų ir griežtesnės kontrolės įvedimo šalies kalinimo įstaigose, mobiliojo ryšio operatoriai patys imtųsi iniciatyvos ir užkirstų kelią nusikaltimams, dėl kurių gyventojai 2012 metais prarado apie 3 milijonus litų.
V. Gailiaus ir R. Šimašiaus kreipimesi į mobiliojo ryšio operatorius siūloma įdiegti tokią sistemą, kuri, kilus įtarimams dėl telefono numerio naudojimo tikslų, leistų nedelsiant blokuoti SIM kortelę ir telefoną pagal IMEI kodą, jei kortelė ar telefonas atitinka visus šiuos kriterijus.
Pirma – SIM kortelė yra išankstinio apmokėjimo. Asmenys, vykdantys telefoninius sukčiavimus iš laisvės atėmimo vietų, naudojasi išankstinio apmokėjimo paslauga. Antra: SIM kortelė veikia toje pačioje (tose pačiose) celėje ne trumpiau kaip 7 dienas – telefoniniai sukčiai, esantys kalinimo įstaigose, negali keisti savo buvimo vietos. Trečia – iš SIM kortelės per tam tikrą laikotarpį padaroma daugiau nei 20 skambučių į TEO tinklą. Duomenys rodo, kad nusikaltėliai dažniausiai skambina į stacionarius telefonus.
トNusikaltėlių iš įkalinimo įstaigų pinigų viliojimo schema yra gerai žinoma, bet dėl įvairių priežasčių jų nusikaltimo įrankiai – mobilieji telefonai – vis dar nėra operatyviai blokuojami. Dėl to gyventojai patiria milijoninę žalą. Mūsų siūlomi žingsniai pasitarnautų gerai mobiliojo ryšio operatorių reputacijai stiprinti, o svarbiausia – sutrukdytų vykdyti nusikaltimus pasinaudojant mobiliaisiais telefonais”, – sako V. Gailius.
Policijos duomenys rodo, kad 2012 metais nuo telefoninių sukčių nukentėję gyventojai patyrė apie 3 milijonus litų žalos. Pernai užfiksuota daugiau nei 800 nusikalstamų veikų, kai buvo nustatyta, kad sukčiai skambino iš įkalinimo įstaigų.
トMatome visas galimybes su telefoniniais nusikaltėliais susitvarkyti paprastu ir patikimu būdu. Yra beveik 100 proc. aišku, kad konkrečius kriterijus atitinkantys mobilieji telefonai yra naudojami nusikaltimams daryti, todėl juos operatoriai galėtų atjungti automatiškai”, – mano liberalas R. Šimašius.
 
Daugiau informacijos:
Vitalijus Gailius, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas
Tel. 86 98 42 681
vitalijus.gailius@lrs.lt
 
Remigijus Šimašius, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys
Tel. 86 98 42 495
remigijus.simasius@lrs.lt